Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W pobliżu kościoła Mariackiego i Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, przy ul. Dominikańskiej wznosi się podominikański kościół Św. Jacka.Niegdyś pełnił on rolę kościoła zamkowego, aż do śmierci ostatniego księcia z rodu Gryfitów -Ernesta Bogusława de Croy. To właśnie jemu świątynia zawdzięcza największe dzieła oraz organy. W kościele spoczywają członkowie rodu Gryfitów, którzy w znaczący sposób przyczynili się w dziejach ziemi słupskiej. Ich sarkofagi prezentowane są w Muzeum Pomorza Środkowego.W okresie letnim w kościele Św. Jacka w Słupsku co tydzień odbywają się koncerty organowe.

Kościół Św. Jacka
ul. Dominikańska, Słupsk
tel. 59/ 842-23-43

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020