Kościół Św. Doroty w Przyrowie, Magdalena

Kościół Św. Doroty w Przyrowie

(5 głosów: 2)

Parafia w Przyrowie istniała już w XIV wieku, a obecny kościół Św. Doroty został wzniesiony w latach 1908-11. Stanął on na miejscu starego kościółka pod tym samym wezwaniem (św. Dorota jest patronką małżeństw, ogrodników, botaników, a jej atrybutami są między innymi: anioł, trzy jabłka, trzy róże; przedstawiana jest w stroju królewskim z koroną na głowie, czasami wśród chórów anielskich). Budowla stojąca niemal na Rynku reprezentuje styl neogotycki i jest trójnawową świątynią typu bazylikowego z trójbocznie zamkniętym prezbiterium bez transeptu. Posiada wysoką wieżę wejściową. Wnętrze urządzono w stylu neobarokowym.Świątynia przeszła kilka remontów w XX wieku, między innymi gruntowny w latach 1958-64. Okna posiadają witraże tylko w prezbiterium.

Adres

Kościół Św. Doroty 
ul. Częstochowska 1, Przyrów

GPS: 50°48'8N, 19°31'35E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa Przyrów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°48'8N, 19°31'35E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację