Kościół Św. Doroty w Przyrowie, Magdalena

Kościół Św. Doroty w Przyrowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Parafia w Przyrowie istniała już w XIV wieku, a obecny kościół Św. Doroty został wzniesiony w latach 1908-11. Stanął on na miejscu starego kościółka pod tym samym wezwaniem (św. Dorota jest patronką małżeństw, ogrodników, botaników, a jej atrybutami są między innymi: anioł, trzy jabłka, trzy róże; przedstawiana jest w stroju królewskim z koroną na głowie, czasami wśród chórów anielskich). Budowla stojąca niemal na Rynku reprezentuje styl neogotycki i jest trójnawową świątynią typu bazylikowego z trójbocznie zamkniętym prezbiterium bez transeptu. Posiada wysoką wieżę wejściową. Wnętrze urządzono w stylu neobarokowym.

Świątynia przeszła kilka remontów w XX wieku, między innymi gruntowny w latach 1958-64. Okna posiadają witraże tylko w prezbiterium.Adres

Kościół Św. Doroty 
ul. Częstochowska 1, Przyrów

GPS: 50°48'8N, 19°31'35E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częstochowa Przyrów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°48'8N, 19°31'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 5 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 600 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022