Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu

Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu

Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu pochodzi z lat 1927-29 i jest obiektem jednonawowym, nakrytym dwuspadowym dachem z kwadratową sygnaturką nad szczytem.Ten ładny, malowany na biało kościół, znajduje się przy ul. Emilii Plater, blisko dworca PKS. W roku 1990 przy świątyni powstał Pomnik Pamięci Poległych, Pomordowanych i Zmarłych Żołnierzy Armii Krajowej.Kościół Św. Bonifacego
ul. Emilii Plater, Zgorzelec

Booking.com
Avatar użytkownika
Karpiu Krajtroter 3209 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020