Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu, Karpiu

Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu

(5 głosów: 2)

Kościół Św. Bonifacego w Zgorzelcu pochodzi z lat 1927-29 i jest obiektem jednonawowym, nakrytym dwuspadowym dachem z kwadratową sygnaturką nad szczytem.Ten ładny, malowany na biało kościół, znajduje się przy ul. Emilii Plater, blisko dworca PKS. W roku 1990 przy świątyni powstał Pomnik Pamięci Poległych, Pomordowanych i Zmarłych Żołnierzy Armii Krajowej.

Kościół Św. Bonifacego
ul. Emilii Plater, ZgorzelecBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°8'52N, 15°0'35E
19 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację