Kościół klasztorny Św. Antoniego w Poznaniu

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

(4.5 głosów: 13)

Bazylika Św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów znajdują się w Poznaniu na Górze Zamkowej, niedaleko Zamku Królewskiego i Starego Rynku.Kościół jest trójnawową bazyliką, jej początki sięgają XV wieku. Nawa główna pokryta jest sklepieniem kolebkowym z lunetami, zwracają tu uwagę bogate zdobienie stiukowe oraz polichromie wykonane w XVIII wieku oraz piękne dębowe stalle.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

W kaplicy bocznej bazyliki Św. Antoniego Padewskiego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, już w XVII wieku obraz zasłynął cudami. Naprzeciw znajduje się kaplica Św. Franciszka z obrazami Św. Franciszka oraz Św. Szczepana.Bazylika Św Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów
Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska 2, Poznań
tel. 61/ 852-36-37
www.poznan.franciszkanie.pl

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły bazyliki
52°24'30N, 16°55'51E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021