Kościół klasztorny Św. Antoniego w Poznaniu

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

(4.5 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bazylika Św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów znajdują się w Poznaniu na Górze Zamkowej, niedaleko Zamku Królewskiego i Starego Rynku.

Kościół jest trójnawową bazyliką, jej początki sięgają XV wieku. Nawa główna pokryta jest sklepieniem kolebkowym z lunetami, zwracają tu uwagę bogate zdobienie stiukowe oraz polichromie wykonane w XVIII wieku oraz piękne dębowe stalle.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


W kaplicy bocznej bazyliki Św. Antoniego Padewskiego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, już w XVII wieku obraz zasłynął cudami. Naprzeciw znajduje się kaplica Św. Franciszka z obrazami Św. Franciszka oraz Św. Szczepana.

Bazylika Św Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów
Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska 2, Poznań
tel. 61/ 852-36-37
www.poznan.franciszkanie.plKościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Poznania wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły bazyliki
52°24'30N, 16°55'51E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022