Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

Bazylika Św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów znajdują się w Poznaniu na Górze Zamkowej, niedaleko Zamku Królewskiego i Starego Rynku.Kościół jest trójnawową bazyliką, jej początki sięgają XV wieku. Nawa główna pokryta jest sklepieniem kolebkowym z lunetami, zwracają tu uwagę bogate zdobienie stiukowe oraz polichromie wykonane w XVIII wieku oraz piękne dębowe stalle.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu
Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu


W kaplicy bocznej bazyliki Św. Antoniego Padewskiego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, już w XVII wieku obraz zasłynął cudami. Naprzeciw znajduje się kaplica Św. Franciszka z obrazami Św. Franciszka oraz Św. Szczepana.

Bazylika Św Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów
Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska 2, Poznań
tel. 61/ 852-36-37
www.poznan.franciszkanie.pl

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020