Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół klasztorny Św. Antoniego w Poznaniu

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

(4.5 głosów: 12)

Bazylika Św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów znajdują się w Poznaniu na Górze Zamkowej, niedaleko Zamku Królewskiego i Starego Rynku.Kościół jest trójnawową bazyliką, jej początki sięgają XV wieku. Nawa główna pokryta jest sklepieniem kolebkowym z lunetami, zwracają tu uwagę bogate zdobienie stiukowe oraz polichromie wykonane w XVIII wieku oraz piękne dębowe stalle.

W kaplicy bocznej bazyliki Św. Antoniego Padewskiego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, już w XVII wieku obraz zasłynął cudami. Naprzeciw znajduje się kaplica Św. Franciszka z obrazami Św. Franciszka oraz Św. Szczepana.Bazylika Św Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów
Wzgórze Przemysła, ul. Franciszkańska 2, Poznań
tel. 61/ 852-36-37
www.poznan.franciszkanie.pl

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły bazyliki
52°24'30N, 16°55'51E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację