Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielniku

Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielniku

Początki parafii rzymskokatolickiej w Mielniku sięgają 1420 roku. Jednak obecny kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego pochodzi z 1913 roku. Usytuowany jest na niewielkim wzgórzu przy głównej ulicy Brzeskiej. Jest to świątynia jednonawowa, murowana, zbudowana w stylu neobarokowym. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus. Wewnątrz są też zachowane przedmioty kultu takie jak: krucyfiks z XVII wieku, monstrancja z lat 1720-1730 i kielich z około 1730 roku.Kościół Przemienienia Pańskiego
ul. Brzeska 134, MielnikMielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020