Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Sikorskiego 85, Częstochowa
tel. 34/ 361-13-19

50°49'6" N, 19°5'42" E

Pierwszy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie stanął przy Rynku Wieluńskim jako mała świątynia w 1906 roku. W roku 1949 przystąpiono do wznoszenia nowej, okazałej świątyni pod tym samym wezwaniem. Ukończono go w 1956 roku. W latach 2007-2010 przeprowadzono przebudowę prezbiterium. Kościół znajduje się w okolicach Jasnej Góry.Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020