Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie, Magdalena

Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie to niewielka neogotycka budowla, stojąca przy rynku Wieluńskim. Jej początki to czasy Częstochówki, czyli Nowej Częstochowy, której granice stanowił obręb Jasnej Góry (później połączona ze Starą Częstochową) przy kościele Św. Zygmunta.Na początku stanęła tu kaplica w 1786 roku wraz z przytuliskiem. Obecny kształt uzyskała ona w 1906 roku. Jest to budowla salowa, prostokątna z charakterystycznymi dla neogotyku elementami i zdobieniami fasady (czerwona cegła, sterczyny, żabki, arkadki). Wyposażenie wewnątrz jest również neogotyckie z ołtarzem głównym i dwoma bocznymi, zdobionymi podobnie jak fasada, sterczynami z żabkami, co dodaje wrażenia wertykalizmu i płomienności (gotyk płomienisty/promienisty).

Dawniej był to kościół parafialny, dziś stał się kościółkiem filialnym podlegającym pod parafialny kościół Podwyższenia Krzyża. Opiekują się nim Bracia Szkolni.Kościół Pana Jezusa Konającego
ul. Św. Rocha 1, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°48'60N, 19°5'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021