Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie, Magdalena

Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie to niewielka neogotycka budowla, stojąca przy rynku Wieluńskim. Jej początki to czasy Częstochówki, czyli Nowej Częstochowy, której granice stanowił obręb Jasnej Góry (później połączona ze Starą Częstochową) przy kościele Św. Zygmunta.

Na początku stanęła tu kaplica w 1786 roku wraz z przytuliskiem. Obecny kształt uzyskała ona w 1906 roku. Jest to budowla salowa, prostokątna z charakterystycznymi dla neogotyku elementami i zdobieniami fasady (czerwona cegła, sterczyny, żabki, arkadki). Wyposażenie wewnątrz jest również neogotyckie z ołtarzem głównym i dwoma bocznymi, zdobionymi podobnie jak fasada, sterczynami z żabkami, co dodaje wrażenia wertykalizmu i płomienności (gotyk płomienisty/promienisty).Dawniej był to kościół parafialny, dziś stał się kościółkiem filialnym podlegającym pod parafialny kościół Podwyższenia Krzyża. Opiekują się nim Bracia Szkolni.

Kościół Pana Jezusa Konającego
ul. Św. Rocha 1, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022