Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, Danusia

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy

(4.5 głosów: 6)

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy wznosi się na niewielkim pagórku w centrum wsi, przy ul. Głównej. Pierwszy kościół w Kobylnicy istniał już w XIV wieku, ale obecną formę kościół przybrał w 1931 roku.Najstarszą częścią kościoła jest gotycka, murowana wieża z XIV wieku, kościół należał wiedy do klasztoru norbertanek w Słupsku. Zabytkowy wystrój kościoła stanowi barokowy prospekt organowy z 1781 roku. Parafię w Kobylnicy obsługują księża Salezjanie.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Główna, Kobylnica 

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°26'21N, 16°59'48E
30 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację