Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy wznosi się na niewielkim pagórku w centrum wsi, przy ul. Głównej. Pierwszy kościół w Kobylnicy istniał już w XIV wieku, ale obecną formę kościół przybrał w 1931 roku.Najstarszą częścią kościoła jest gotycka, murowana wieża z XIV wieku, kościół należał wiedy do klasztoru norbertanek w Słupsku. Zabytkowy wystrój kościoła stanowi barokowy prospekt organowy z 1781 roku. Parafię w Kobylnicy obsługują księża Salezjanie.Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Główna, Kobylnica

 

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020