Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Budowę kościoła Najświętszej Marii Panny w Darłowie, zwanej też Kościołem Mariackim rozpoczęto w roku 1321, kiedy to biskup kamieński Konrad przekazał braciom Świecom patronat nad parafią w Darłowie.Kościół nawiedzały liczne pożary, najtragiczniejszy był ten z roku 1676, wówczas od uderzenia pioruna spłonęło całe wnętrze kościoła i wieża. Od roku 1535 do końca II wojny światowej świątynia należała do protestantów, którzy dokonali tu wielu zmian architektonicznych.Sanktuarium stojące tuż przy Rynku, za Ratuszem, prezentuje styl gotycki. W bocznej kaplicy pod wieżą znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka I oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety - żon dwóch ostatnich książąt pomorskich.

Kościół Mariacki - Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Franciszkańska 4, Darłowo
tel. 94/ 314-20-12

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020