Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
, Marcin Walczak

Kościół Mariacki w Darłowie

(4.3 głosów: 23)
Oceń i napisz opinię

Budowę kościoła Najświętszej Marii Panny w Darłowie, zwanej też Kościołem Mariackim rozpoczęto w roku 1321, kiedy to biskup kamieński Konrad przekazał braciom Świecom patronat nad parafią w Darłowie.Kościół nawiedzały liczne pożary, najtragiczniejszy był ten z roku 1676, wówczas od uderzenia pioruna spłonęło całe wnętrze kościoła i wieża. Od roku 1535 do końca II wojny światowej świątynia należała do protestantów, którzy dokonali tu wielu zmian architektonicznych.

Sanktuarium stojące tuż przy Rynku, za Ratuszem, prezentuje styl gotycki. W bocznej kaplicy pod wieżą znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka I oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety - żon dwóch ostatnich książąt pomorskich.Kościół Mariacki - Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Franciszkańska 4, Darłowo
tel. 94/ 314-20-12

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Darłowo
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły gotyckie
54°25'21N, 16°24'36E
03 luty 2015
04 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację