Kościół Garnizonowy w Toruniu, Marcin_Henioo

Kościół Garnizonowy w Toruniu

(4.6 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Katarzyny w Toruniu to monumentalny kościół garnizonowy ze strzelistymi wieżyczkami. Pierwotnie ewangelicki, a od 1920 roku rzymskokatolicki. Znajduje się on na placu Św. Katarzyny, blisko Rynku Nowomiejskiego.

Kościół zbudowano w latach 1894-97 wg projektu architekta Schönhalsa, pośrodku placu będącego centralnym miejscem planowanej dzielnicy Wilhelmstadt. Jest to neogotycki, jednonawowy kościół z transeptem, o sklepieniu gwiaździstym. Posiada najwyższą w Toruniu wieżę o wysokości 86 m. W kościele tym znajdują się 35-głosowe organy z czasów budowy, a także piękne rzeźby wykonane w latach 1924 i 1930, np. nowy ołtarz główny.Niekiedy, w wyniku nieporozumienia, jako projektant kościoła pojawia się niejaki Teufel. W rzeczywistości był on właścicielem toruńskiej firmy budowlanej, a w literaturze pojawił się w wyniku żartu autora jednego z wczesnych przewodników po mieście (gra słów: niem. Teufel - diabeł, jako budowniczy kościoła).

Kościół Św. Katarzyny
pl. Św. Katarzyny, Toruń

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022