Kościół Garnizonowy w Toruniu, Marcin_Henioo

Kościół Garnizonowy w Toruniu

(4.6 głosów: 16)

Kościół Św. Katarzyny w Toruniu to monumentalny kościół garnizonowy ze strzelistymi wieżyczkami. Pierwotnie ewangelicki, a od 1920 roku rzymskokatolicki. Znajduje się on na placu Św. Katarzyny, blisko Rynku Nowomiejskiego.Kościół zbudowano w latach 1894-97 wg projektu architekta Schönhalsa, pośrodku placu będącego centralnym miejscem planowanej dzielnicy Wilhelmstadt. Jest to neogotycki, jednonawowy kościół z transeptem, o sklepieniu gwiaździstym. Posiada najwyższą w Toruniu wieżę o wysokości 86 m. W kościele tym znajdują się 35-głosowe organy z czasów budowy, a także piękne rzeźby wykonane w latach 1924 i 1930, np. nowy ołtarz główny.

Niekiedy, w wyniku nieporozumienia, jako projektant kościoła pojawia się niejaki Teufel. W rzeczywistości był on właścicielem toruńskiej firmy budowlanej, a w literaturze pojawił się w wyniku żartu autora jednego z wczesnych przewodników po mieście (gra słów: niem. Teufel - diabeł, jako budowniczy kościoła).Kościół Św. Katarzyny
pl. Św. Katarzyny, Toruń

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Toruń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
53°0'47N, 18°36'47E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021