Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Katarzyny w Toruniu to monumentalny kościół garnizonowy ze strzelistymi wieżyczkami. Pierwotnie ewangelicki, a od 1920 roku rzymskokatolicki. Znajduje się on na placu Św. Katarzyny, blisko Rynku Nowomiejskiego.Kościół zbudowano w latach 1894-97 wg projektu architekta Schönhalsa, pośrodku placu będącego centralnym miejscem planowanej dzielnicy Wilhelmstadt. Jest to neogotycki, jednonawowy kościół z transeptem, o sklepieniu gwiaździstym. Posiada najwyższą w Toruniu wieżę o wysokości 86 m. W kościele tym znajdują się 35-głosowe organy z czasów budowy, a także piękne rzeźby wykonane w latach 1924 i 1930, np. nowy ołtarz główny.Niekiedy, w wyniku nieporozumienia, jako projektant kościoła pojawia się niejaki Teufel. W rzeczywistości był on właścicielem toruńskiej firmy budowlanej, a w literaturze pojawił się w wyniku żartu autora jednego z wczesnych przewodników po mieście (gra słów: niem. Teufel - diabeł, jako budowniczy kościoła).

Kościół Św. Katarzyny
pl. Św. Katarzyny, Toruń

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020