52°14'25" N, 18°55'22" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: 07:00–15:00
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Niewiele osób wie, że Kopalnia Soli Kłodawa to nie tylko największy producent soli w Polsce, ale i niezwykła atrakcja turystyczna. Zwiedzanie kopalni w Kłodawie sprawi wiele frajdy nie tylko małym, ale i dużym turystom. Już sam początek wyprawy, czyli zjazd windą z prędkością 6 m/s sprawia, że można dostać gęsiej skórki. Potem, wraz z przewodnikiem, spacerujemy wyrobiskami korytarzowymi, gdzie możemy podziwiać nie tylko sól w typowym białym kolorze, ale i niezwykłym jak dla tego produktu różowym.  W końcu trafiamy do podziemnej kaplicy Św. Kingi, która jest opiekunką górników solnych. Mamy możliwość zobaczenia już wyeksploatowanych komór solnych oraz maszyn, jakich używają górnicy przy wydobyciu soli. W trakcie naszej wędrówki możemy wziąć do ręki wydobyte fragmenty soli i z bliska podziwiać ich urodę. Powrót na górę również dostarcza nam atrakcji, bo wracamy windą wraz z pracującymi tam górnikami. Jeżeli tylko mają siłę i czas chętnie zamienią z nami kilka słów o swojej pracy. 

Zwiedzanie odbywa się tylko w tygodniu, w okresie wakacyjnym zjazd o godzinie 10.00 jest dla turystów indywidualnych. Inne godziny oraz terminy należy ustalać z Biurem Obsługi Ruchu Turystycznego. Zwiedzać mogą dzieci, ale w wieku 7 lat i więcej. Należy również pamiętać o odpowiednim obuwiu i stroju. 

Kopalnia Soli Kłodawa
Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego Kopalni Soli KŁODAWA
Aleja 1000-lecia 2, Kłodawa
tel. 63/ 273-32-00
bot@sol-klodawa.com.pl
www.sol-klodawa.com.pl/turystykaAlex Krajtroter 3900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020