Kopa Kondracka w Tatrach, Magdalena

Kopa Kondracka w Tatrach

(4.9 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kopa Kondracka (2005 m n.p.m.) w Tatrach to szczyt leży pomiędzy Małołączniakiem a Suchym Wierchem Kondrackim i jest najniższym oraz najdalej na wschód położonym szczytem w grupie Czerwonych Wierchów. Jest położony pomiędzy Małołączniakiem a Suchymi Czubami. Przez szczyt przebiega granica polsko-słowacka. Przez łatwą dostępność szczytu, miejsce to należało kiedyś do Hali Kondratowej i wykorzystywano je do wypasu owiec, którego zaprzestano, gdy Kopa znalazła się w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama w kierunku Tatr Wysokich - Świnicy, w kierunku Giewontu i Tatr Zachodnich.

Szlaki na Kopę Kondracką

- z Kuźnic niebieskim szlakiem, skręcając na zielony do Przełęczy pod Kopą. Z niej czerwonym szlakiem na sam szczyt. Na tej trasie pokonujemy 6,5 km w 3,5 godziny i 1007 przewyższenia w górę. Od Hali Kondratowej droga idzie dość stromo pod górę wygodnym deptakiem.Z Kopy możemy kontynuować wycieczkę Czerwonymi Wierchami i zejść przez Ciemniak do Doliny Kościeliskiej lub przez Suche Czuby na Kasprowy Wierch schodząc na Halę Gąsienicową.

- z Doliny Małej Łąki żółtym szlakiem przez Kondracką Przełęcz. Ta trasa jest bardziej wymagająca, bo zajmuje 4 godziny na odcinku 6,5 km, mając 1086 m przewyższenia w górę. Długi odcinek prowadzący do Polany Małej Łąki jest bardzo przyjemny i bardzo łagodny. Będąc na polanie, wokół mamy górskie zbocza. Po przejściu polany zaczynamy wspinaczkę pod górę już bardziej konkretną początkowo po skośnych skałach, stąd wchodzimy żleb, w którym nie brak osuwających się kamyczków, ze żlebu wychodzimy na wygodny kamienny chodnik, choć wciąż w górę. Z przełęczy na Kopę łagodne podejście kamiennym chodnikiem.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
punkty widokowe szczyty szczyty tatrzańskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022