Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kocioł Małego Stawu w Karkonoszach

Kocioł Małego Stawu w Karkonoszach
50°44'52" N, 15°41'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kocioł Małego Stawu znajduje się w Paśmie Śląskiego Grzbietu w Karkonoszach, powyżej Karpacza. Kocioł znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i jest drugim co do wielkości kotłem polodowcowym w Polskich Karkonoszach, po Kotle Wielkiego Stawu.Wysokość ścian kotła to 200 metrów, a dno kotła leży na wysokości 1183 m n.p.m. Na dnie kotła znajduje jeziorko Mały Staw o głębokości 7 m oraz jedno z najbardziej znanych górskich schronisk w Karkonoszach - schronisko PTTK Samotnia. Jest to najbardziej malownicze i bajecznie piękne miejsce Karkonoszy, które koniecznie trzeba tutaj odwiedzić. Przebiega tędy niebieski szlak, który wiedzie obok Strzechy Akademickiej na Śnieżkę.

Mały Staw i schronisko Samotnia
Mały Staw i schronisko Samotnia

Kocioł Małego Stawu
Niebieski szlak na Śnieżkę, Karkonosze

Kocioł Małego Stawu

Karkonosze noclegi

Karkonosze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020