Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kapliczka w Bieczu, mokunka

Kapliczka Św. Floriana w Bieczu

(4.3 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kapliczka Św. Floriana to jedna z pięciu ciekawych, zadbanych kapliczek w niewielkim, zabytkowym Bieczu, nazywanym małym Krakowem.Kapliczka stoi na Rynku w Bieczu, dosłownie 30 metrów od zabytkowego, ciekawego Ratusza z wieżą. Nie jest tak stara jak miasto, bo pochodzi z I połowy XIX wieku, ale jest o tyle ciekawa, ze na niewielkim kamiennym fundamencie stoi wsparta na czterech kolumnach, pokryta blaszanym dachem typu namiotowego. W środku kapliczki widnieje figura Św. Floriana, przedstawionego w stroju rzymskiego rycerza.

Kapliczka Św. Floriana w Bieczu ma chronić miasto przed pożarem, jako, że właśnie Św. Florian jest patronem strażaków.Kapliczka Św. Floriana
Rynek, Biecz

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biecz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kaplice kapliczki
49°43'51N, 21°14'60E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 14:27
Super kaplica
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację