Kapliczka w Bieczu

Kapliczka Św. Floriana w Bieczu

Kapliczka Św. Floriana to jedna z pięciu ciekawych, zadbanych kapliczek w niewielkim, zabytkowym Bieczu, nazywanym małym Krakowem.Kapliczka stoi na Rynku w Bieczu, dosłownie 30 metrów od zabytkowego, ciekawego Ratusza z wieżą. Nie jest tak stara jak miasto, bo pochodzi z I połowy XIX wieku, ale jest o tyle ciekawa, ze na niewielkim kamiennym fundamencie stoi wsparta na czterech kolumnach, pokryta blaszanym dachem typu namiotowego. W środku kapliczki widnieje figura Św. Floriana, przedstawionego w stroju rzymskiego rycerza.

Kapliczka Św. Floriana w Bieczu ma chronić miasto przed pożarem, jako, że właśnie Św. Florian jest patronem strażaków.Kapliczka Św. Floriana
Rynek, Biecz

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
49°43'51N, 21°14'60E
14 maj 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 14:27
Super kaplica
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację