Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°43'51" N, 21°14'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Kapliczka Św. Floriana to jedna z pięciu ciekawych, zadbanych kapliczek w niewielkim, zabytkowym Bieczu, nazywanym małym Krakowem.Kapliczka stoi na Rynku w Bieczu, dosłownie 30 metrów od zabytkowego, ciekawego Ratusza z wieżą. Nie jest tak stara jak miasto, bo pochodzi z I połowy XIX wieku, ale jest o tyle ciekawa, ze na niewielkim kamiennym fundamencie stoi wsparta na czterech kolumnach, pokryta blaszanym dachem typu namiotowego. W środku kapliczki widnieje figura Św. Floriana, przedstawionego w stroju rzymskiego rycerza.

Kapliczka Św. Floriana w Bieczu ma chronić miasto przed pożarem, jako, że właśnie Św. Florian jest patronem strażaków.

Kapliczka Św. Floriana
Rynek, BieczBiecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super kaplica
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020