Kapliczka MB Królowej Nieba w Szczawnicy

Kapliczka MB Królowej Nieba w Szczawnicy

Kapliczka MB Królowej Nieba w Szczawnicy to neogotycka kaplica, znajdująca się na skraju Parku Górnego, tuż za „Domem nad Zdrojami”, blisko placu Dietla. Zaprojektowana została przez Szalaya na życzenie gości, którzy w sezonie nie mieścili się w małym i odległym kościółku szczawnickim.Pierwsze wyposażenie, m.in. ołtarzowy obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, było darem Szalayów i ich znajomych. W obecnej formie budynek ten został oddany do użytku w 2008 roku, po gruntownym remoncie.

Kapliczka MB Królowej Nieba w Szczawnicy
Kapliczka MB Królowej Nieba w Szczawnicy

Kapliczka MB Królowej Nieba
ul. Zdrojowa, Szczawnica

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021