Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim, Magdalena

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim

(5 głosów: 1)

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim na Jurze została ufundowana z końcem XIX wieku przez właściciela włości Jana Alberta Rudnickiego, postawiono ją w pobliżu zabudowań dworskich. Mówi się, że wystawić ją nakazała dziedziczka Rudnicka, ponieważ za daleko jej było do kościoła w Koziegłowach.Do dziś gromadzą się przy niej wierni na nabożeństwa majowe, a w jej wnętrzu znajduje się wartościowy obraz Matki Bożej Różańcowej. Do roku 1997 był tu cenny obraz olejny Matki Boskiej Koziegłowskiej oraz wiekowa figura Św. Jana Nepomucena wykonana przez rzeźbiarza ludowego, które zostały skradzione w rzeczonym roku. W latach 2016-17 wykonano generalny remont kapliczki.

Adres

Kaplica Św. Jana Nepomucena
ul. Słoneczna 192, Rudnik Wielki

GPS: 50°39'47N, 19°5'13E

Jura Krakowsko Częstochowska noclegi

Jura Krakowsko Częstochowska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jura Krakowsko Częstochowska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kaplice kapliczki
50°39'47N, 19°5'13E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację