Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim

Kaplica Św. Jana Nepomucena
ul. Słoneczna 192, Rudnik Wielki

50°39'47" N, 19°5'13" E

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim na Jurze została ufundowana z końcem XIX wieku przez właściciela włości Jana Alberta Rudnickiego, postawiono ją w pobliżu zabudowań dworskich. Mówi się, że wystawić ją nakazała dziedziczka Rudnicka, ponieważ za daleko jej było do kościoła w Koziegłowach.Do dziś gromadzą się przy niej wierni na nabożeństwa majowe, a w jej wnętrzu znajduje się wartościowy obraz Matki Bożej Różańcowej. Do roku 1997 był tu cenny obraz olejny Matki Boskiej Koziegłowskiej oraz wiekowa figura Św. Jana Nepomucena wykonana przez rzeźbiarza ludowego, które zostały skradzione w rzeczonym roku. W latach 2016-17 wykonano generalny remont kapliczki.

Jura Krakowsko Częstochowska noclegi

Jura Krakowsko Częstochowska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020