Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim, Magdalena

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kaplica Św. Jana Nepomucena w Rudniku Wielkim na Jurze została ufundowana z końcem XIX wieku przez właściciela włości Jana Alberta Rudnickiego, postawiono ją w pobliżu zabudowań dworskich. Mówi się, że wystawić ją nakazała dziedziczka Rudnicka, ponieważ za daleko jej było do kościoła w Koziegłowach.

Do dziś gromadzą się przy niej wierni na nabożeństwa majowe, a w jej wnętrzu znajduje się wartościowy obraz Matki Bożej Różańcowej. Do roku 1997 był tu cenny obraz olejny Matki Boskiej Koziegłowskiej oraz wiekowa figura Św. Jana Nepomucena wykonana przez rzeźbiarza ludowego, które zostały skradzione w rzeczonym roku. W latach 2016-17 wykonano generalny remont kapliczki.Adres

Kaplica Św. Jana Nepomucena
ul. Słoneczna 192, Rudnik Wielki

GPS: 50°39'47N, 19°5'13E

Jura Krakowsko Częstochowska noclegi

Jura Krakowsko Częstochowska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022