Kaplica Św. Idziego w Zrębicach, Magdalena

Kaplica Św. Idziego w Zrębicach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kaplica Św. Idziego w Zrębicach koło Olsztyna Jurajskiego została wybudowana na polu jako akt wdzięczności, jednak nie jest ona pierwszą kapliczką, przed nią stała tutaj inna z przełomu XVI i XVII wieku i upamiętniała cud objawienia się tego Świętego oraz lecznicze właściwości źródełka bijącego w pobliżu, która miała pomóc w pokonaniu szalejącej w okolicy zarazy. O tym mówi miejscowa legenda, o grupie zarażonych, którzy zostali wyprowadzeni za miasto – wtedy objawił im się Św. Idzi, który nakazał pokutę i wskazał na źródełko.

Kaplica była wyremontowana w XVII/XVIII wieku. W czasie remontu rozbudowano ją – znajdowały się tutaj trzy ołtarze, jednak nie przetrwała długo. Pod koniec XVIII wieku została rozebrana z powodu złego stanu technicznego. Na jej miejscu wybudowano dzisiejszą, kamienną kapliczkę. Wewnątrz znajduje się obraz patrona.Kaplica mieści się przy zielonym szlaku Dróżki Św. Idziego niedaleko drewnianego kościoła w Zrębicach (idąc od kościoła w Zrębicach ulicą Żarecką, należy skręcić w ulicę Orlich Gniazd i z niej wejść na zielony szlak Dróżki Św. Idziego.

Adres

Kaplica Św. Idziego
dojście ul. Orlich Gniazd, szlak zielony, Zrębice

GPS: 50°43'33N, 19°19'20E

Kaplica Św. Idziego w Zrębicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Olsztyna koło Częstochowy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Olsztyn koło Częstochowy noclegi

Olsztyn koło Częstochowy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'33N, 19°19'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021