Kaplica Św. Idziego w Zrębicach, Magdalena

Kaplica Św. Idziego w Zrębicach

(5 głosów: 2)

Kaplica Św. Idziego w Zrębicach koło Olsztyna Jurajskiego została wybudowana na polu jako akt wdzięczności, jednak nie jest ona pierwszą kapliczką, przed nią stała tutaj inna z przełomu XVI i XVII wieku i upamiętniała cud objawienia się tego Świętego oraz lecznicze właściwości źródełka bijącego w pobliżu, która miała pomóc w pokonaniu szalejącej w okolicy zarazy. O tym mówi miejscowa legenda, o grupie zarażonych, którzy zostali wyprowadzeni za miasto – wtedy objawił im się Św. Idzi, który nakazał pokutę i wskazał na źródełko.Kaplica była wyremontowana w XVII/XVIII wieku. W czasie remontu rozbudowano ją – znajdowały się tutaj trzy ołtarze, jednak nie przetrwała długo. Pod koniec XVIII wieku została rozebrana z powodu złego stanu technicznego. Na jej miejscu wybudowano dzisiejszą, kamienną kapliczkę. Wewnątrz znajduje się obraz patrona.

Kaplica mieści się przy zielonym szlaku Dróżki Św. Idziego niedaleko drewnianego kościoła w Zrębicach (idąc od kościoła w Zrębicach ulicą Żarecką, należy skręcić w ulicę Orlich Gniazd i z niej wejść na zielony szlak Dróżki Św. Idziego.Adres

Kaplica Św. Idziego
dojście ul. Orlich Gniazd, szlak zielony, Zrębice

GPS: 50°43'33N, 19°19'20E

Olsztyn koło Częstochowy noclegi

Olsztyn koło Częstochowy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'33N, 19°19'20E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację