Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kamienice na Łazarzu w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kamienice na Łazarzu w Poznaniu

(3.9 głosów: 14)
Oceń i napisz opinię

Łazarz to zabytkowa część Poznania, leżąca w środkowej jego części, przy głównej ulicy Głogowskiej. W efekcie działań wojennych podczas II wojny światowej, zabudowa Poznania bardzo ucierpiała, jednak są budowle, które od pokoleń pozostają w niezmienionym stanie, dumnie świadcząc o minionych wiekach.Właśnie na Łazarzu zachowało się sporo ciekawych, zabytkowych kamienic, m.in. na popularnym Rynku Łazarskim będącym targowiskiem i na sąsiedniej ulicy Niegolewskich, gdzie wszystkie kamienice spod parzystych numerów 8-16 oraz pod numerem 34 są stylowe, ciekawe i pięknie odnowione. Na rogu Niegolewskich i Głogowskiej stoi okazała kamienica Suwalskich pokryta klinkierową cegłą.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Kamienice na Łazarzu
ul. Niegolewskich, ul. Głogowska, Rynek Łazarski

GPS: 52°23'43N, 16°53'59E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Rynki, place i deptaki
Mniej istotna
zabytki kamienice
52°23'43N, 16°53'59E
07 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację