Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kamienice na Łazarzu
ul. Niegolewskich, ul. Głogowska, Rynek Łazarski

52°23'43" N, 16°53'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Łazarz to zabytkowa część Poznania, leżąca w środkowej jego części, przy głównej ulicy Głogowskiej. W efekcie działań wojennych podczas II wojny światowej, zabudowa Poznania bardzo ucierpiała, jednak są budowle, które od pokoleń pozostają w niezmienionym stanie, dumnie świadcząc o minionych wiekach.Właśnie na Łazarzu zachowało się sporo ciekawych, zabytkowych kamienic, m.in. na popularnym Rynku Łazarskim będącym targowiskiem i na sąsiedniej ulicy Niegolewskich, gdzie wszystkie kamienice spod parzystych numerów 8-16 oraz pod numerem 34 są stylowe, ciekawe i pięknie odnowione. Na rogu Niegolewskich i Głogowskiej stoi okazała kamienica Suwalskich pokryta klinkierową cegłą.Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020