Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kamienica przy Piotrkowskiej w Częstochowie, Magdalena

Kamienica przy Piotrkowskiej w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Zabytkowa kamienica z lat 1900-20 reprezentująca styl neogotycki z elementami neorenesansowymi i neobarokowymi stoi przy ulicy Piotrkowskiej w Częstochowie. Jest dwukondygnacyjna o ozdobnym frontonie z trzema dekoracyjnymi pasami, dzielącymi go pionowo na trzy części. Z boku znajduje się wysunięta część budynku na kształt wieżyczki. Okna na pierwszej kondygnacji zakończone łukowo, w tym podwójne. Wszystkie ujęte w dekoracyjne ażurowe u góry framugi. Nad oknami górnymi ażurowe dekoracje o różnych kształtach. Wszystkie obramione prostokątnie. Kamienicę dekoruje również duża ilość łamanych gzymsów, które profilują pionowe pasy elewacji, tworząc rodzaj wykuszy.Zabytkowa kamienica
ul. Piotrkowska 29, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Inne budowle
Normalna
zabytki kamienice
50°48'20N, 19°7'20E
17 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację