Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kamienica przy Piotrkowskiej w Częstochowie

Kamienica przy Piotrkowskiej w Częstochowie

Zabytkowa kamienica z lat 1900-20 reprezentująca styl neogotycki z elementami neorenesansowymi i neobarokowymi stoi przy ulicy Piotrkowskiej w Częstochowie. Jest dwukondygnacyjna o ozdobnym frontonie z trzema dekoracyjnymi pasami, dzielącymi go pionowo na trzy części. Z boku znajduje się wysunięta część budynku na kształt wieżyczki. Okna na pierwszej kondygnacji zakończone łukowo, w tym podwójne. Wszystkie ujęte w dekoracyjne ażurowe u góry framugi. Nad oknami górnymi ażurowe dekoracje o różnych kształtach. Wszystkie obramione prostokątnie. Kamienicę dekoruje również duża ilość łamanych gzymsów, które profilują pionowe pasy elewacji, tworząc rodzaj wykuszy.Zabytkowa kamienica
ul. Piotrkowska 29, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020