Kamienica pod Messalką w Warszawie, Anna Rymarczyk

Kamienica pod Messalką w Warszawie

(4.5 głosów: 6)

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, naprzeciwko kościoła Św. Krzyża stoi sobie elegancka kamienica. Jej początki siegają podobno XVII wieku, a w jej historii zapisało się wiele przeróbek i remontów oraz wielu kolejnych właścicieli.Ta dzisiejsza tak naprawdę powstała w latach 1910-11, na miejscu swojej mniejszej poprzedniczki. Była kamienicą czynszową, w której mieszkania przeznaczone były na wynajem. I właśnie w okresie międzywojennym w apartamencie na pierwszym piętrze zamieszkała słynna wtedy śpiewaczka operowa - Lucyna Mesalska. Piękna, elegancka, utalentowana, nazywana "Słowikiem", występowała m.in. w Petersburgu, Moskwie, Wiedniu i w Budapeszcie.

Niestety II wojna światowa była końcem jej kariery. Śpiewaczka, by przeżyć, prowadziła na parterze kamienicy pod numerem 16/18 bar. Dzisiaj tę historię przypomina działająca w tym miejscu restauracja.Kamienica pod Messalką
Krakowskie Przedmieście 16, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Karczmy i restauracje
Normalna
zabytki
52°14'21N, 21°1'4E
02 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację