Kamienica pod Messalką w Warszawie, Anna Rymarczyk

Kamienica pod Messalką w Warszawie

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, naprzeciwko kościoła Św. Krzyża stoi sobie elegancka kamienica. Jej początki siegają podobno XVII wieku, a w jej historii zapisało się wiele przeróbek i remontów oraz wielu kolejnych właścicieli.

Ta dzisiejsza tak naprawdę powstała w latach 1910-11, na miejscu swojej mniejszej poprzedniczki. Była kamienicą czynszową, w której mieszkania przeznaczone były na wynajem. I właśnie w okresie międzywojennym w apartamencie na pierwszym piętrze zamieszkała słynna wtedy śpiewaczka operowa - Lucyna Mesalska. Piękna, elegancka, utalentowana, nazywana "Słowikiem", występowała m.in. w Petersburgu, Moskwie, Wiedniu i w Budapeszcie.Niestety II wojna światowa była końcem jej kariery. Śpiewaczka, by przeżyć, prowadziła na parterze kamienicy pod numerem 16/18 bar. Dzisiaj tę historię przypomina działająca w tym miejscu restauracja.

Kamienica pod Messalką
Krakowskie Przedmieście 16, WarszawaKamienica pod Messalką w Warszawie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warszawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Karczmy i restauracje
Normalna
zabytki
52°14'21N, 21°1'4E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021