Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kamienica pod Messalką w Warszawie

Kamienica pod Messalką w Warszawie

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, naprzeciwko kościoła Św. Krzyża stoi sobie elegancka kamienica. Jej początki siegają podobno XVII wieku, a w jej historii zapisało się wiele przeróbek i remontów oraz wielu kolejnych właścicieli.Ta dzisiejsza tak naprawdę powstała w latach 1910-11, na miejscu swojej mniejszej poprzedniczki. Była kamienicą czynszową, w której mieszkania przeznaczone były na wynajem. I właśnie w okresie międzywojennym w apartamencie na pierwszym piętrze zamieszkała słynna wtedy śpiewaczka operowa - Lucyna Mesalska. Piękna, elegancka, utalentowana, nazywana "Słowikiem", występowała m.in. w Petersburgu, Moskwie, Wiedniu i w Budapeszcie.Niestety II wojna światowa była końcem jej kariery. Śpiewaczka, by przeżyć, prowadziła na parterze kamienicy pod numerem 16/18 bar. Dzisiaj tę historię przypomina działająca w tym miejscu restauracja.

Kamienica pod Messalką
Krakowskie Przedmieście 16, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020