53°0'38" N, 18°36'19" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu jest jednym z najbardziej okazałych domów mieszczańskich w Polsce. Pierwotnie kamienica była gotycka, ale pod koniec XV wieku została przebudowana. Zwraca uwagę szczególnie bogato zdobiona manierystyczna fasada z kamiennym portalem.Na początku XVIII stulecia, kiedy toruński Ratusz sponął, to w tej kamienicy odbywały się posiedzenia Rady Miejskiej. Obecnie w Kamienicy pod Gwiazdą znajduje się Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu.

Kamienica pod Gwiazdą - Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu
Rynek 35, Toruń
www.muzeum.torun.pl/strona-30.html

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021