Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie, Joanna

Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie

(5 głosów: 2)

Muzeum Dziejów Ziemi - Jurajski Park Dinozaurów to wyjątkowe miejsce na Podlasiu, gdzie można spotkać dinozaury. Jurajski Park Dinozaurów nie dorównuje co prawda najbardziej znanym tego typu obiektom w Polsce, ale i tak dostarcza sporą dawkę wiedzy i rozrywki.Utworzone w 2008 roku Muzeum prezentuje około 30 prehistorycznych gadów. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną co chwilę oczom turystów ukazuje się kolejny dinozaur. Ustawione na trasie tablice informacyjne przedstawiają poszczególne gatunki spotykane po drodze oraz epokę w której żyły dinozaury. Z zarośli dochodzą odgłosy tyranozaura. Większość eksponatów jest odgrodzona od zwiedzających, tylko do jednego gada można podejść, dotknąć go i pogłaskać. Na koniec warto zrobić zdjęcie w paszczy dinozaura.

Jurajski Park Dinozaurów jest częścią Parku Rozrywki. Tuż obok ścieżki edukacyjnej dostępne są karuzele, trampoliny, dmuchańce, strzelnice, autodrom, tor kartingowy, kolejka górska, park linowy itp. Na terenie Parku Rozrywki mieści się Dino Bar. Z parku dinozaurów blisko jest do skansenu - Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej i Folwarku Nadawki.Adres

Jurajski Park Dinozaurów
„Muzeum Dziejów Ziemi”
ul. Nadawki, Wasilków
https://jurajskiparkdinozaurow.pl

GPS: 53°11'5N, 23°8'59E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok Podlasie
Parki rozrywki
Normalna
dla dzieci
53°11'5N, 23°8'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021