Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie

Jurajski Park Dinozaurów w Wasilkowie

Jurajski Park Dinozaurów
„Muzeum Dziejów Ziemi”
ul. Nadawki, Wasilków
https://jurajskiparkdinozaurow.pl

53°11'5" N, 23°8'59" E

Muzeum Dziejów Ziemi - Jurajski Park Dinozaurów to wyjątkowe miejsce na Podlasiu, gdzie można spotkać dinozaury. Jurajski Park Dinozaurów nie dorównuje co prawda najbardziej znanym tego typu obiektom w Polsce, ale i tak dostarcza sporą dawkę wiedzy i rozrywki.Utworzone w 2008 roku Muzeum prezentuje około 30 prehistorycznych gadów. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną co chwilę oczom turystów ukazuje się kolejny dinozaur. Ustawione na trasie tablice informacyjne przedstawiają poszczególne gatunki spotykane po drodze oraz epokę w której żyły dinozaury. Z zarośli dochodzą odgłosy tyranozaura. Większość eksponatów jest odgrodzona od zwiedzających, tylko do jednego gada można podejść, dotknąć go i pogłaskać. Na koniec warto zrobić zdjęcie w paszczy dinozaura.

Jurajski Park Dinozaurów jest częścią Parku Rozrywki. Tuż obok ścieżki edukacyjnej dostępne są karuzele, trampoliny, dmuchańce, strzelnice, autodrom, tor kartingowy, kolejka górska, park linowy itp. Na terenie Parku Rozrywki mieści się Dino Bar. Z parku dinozaurów blisko jest do skansenu - Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej i Folwarku Nadawki.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021