Jezioro Zbiczno to najgłębszy i jeden z najładniejszych akwenów Pojezierza Brodnickiego. Rozlewa się w miejscowości Zbiczno, nieco na północ od Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze Brodnickiego Parku Krajobrazowego.Jezioro Zbiczno otaczają prawie w całości bujne lasy, tylko od strony południowej sąsiaduje ono z polami uprawnymi wsi Zbiczno. Jezioro posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową, a odwadnia je Cichówka, która prowadzi wody do jeziora Strażym. Na brzegu zlokalizowane są dwa ośrodki wypoczynkowe - "Rytebłota" i "Pod Sosnami" oraz pole biwakowe.

Jezioro Zbiczno
Jezioro Zbiczno

Jezioro Zbiczno jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów i wędkarzy, stanowi typ jeziora sielawowego. Wśród ryb dominuje sielawa, płoć, leszcz i szczupak.

Powierzchnia jeziora wynosi 129 ha, długość maksymalna 2615 m, szerokość maksymalna 865 m. Średnia głębokość jeziora wynosi 11,7 m, natomiast głębokość maksymalna to 41,6 m.

Jezioro Zbiczno
Jezioro Zbiczno
Jezioro Zbiczno


Jezioro Zbiczno
ul. Rytebłota, Zbiczno

Jezioro Zbiczno Jezioro Zbiczno Jezioro Zbiczno Jezioro Zbiczno

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021