Jezioro Zbiczno, Wojtek

Jezioro Zbiczno

(4.3 głosów: 7)

Jezioro Zbiczno to najgłębszy i jeden z najładniejszych akwenów Pojezierza Brodnickiego. Rozlewa się w miejscowości Zbiczno, nieco na północ od Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze Brodnickiego Parku Krajobrazowego.Jezioro Zbiczno otaczają prawie w całości bujne lasy, tylko od strony południowej sąsiaduje ono z polami uprawnymi wsi Zbiczno. Jezioro posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową, a odwadnia je Cichówka, która prowadzi wody do jeziora Strażym. Na brzegu zlokalizowane są dwa ośrodki wypoczynkowe - "Rytebłota" i "Pod Sosnami" oraz pole biwakowe.

Jezioro Zbiczno, Wojtek
Jezioro Zbiczno, Wojtek

Jezioro Zbiczno jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów i wędkarzy, stanowi typ jeziora sielawowego. Wśród ryb dominuje sielawa, płoć, leszcz i szczupak.Powierzchnia jeziora wynosi 129 ha, długość maksymalna 2615 m, szerokość maksymalna 865 m. Średnia głębokość jeziora wynosi 11,7 m, natomiast głębokość maksymalna to 41,6 m.

Jezioro Zbiczno, Wojtek
Jezioro Zbiczno, Wojtek
Jezioro Zbiczno, Wojtek

Jezioro Zbiczno
ul. Rytebłota, ZbicznoJezioro Zbiczno, Wojtek
Jezioro Zbiczno, Wojtek
Jezioro Zbiczno, Wojtek

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°20'38N, 19°23'48E
25 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację