Augustów
Jeziora i plaże
jeziora
Normalna
Podlaskie
2019-10-27
2020-01-28 13:46

Jezioro Rospuda
ul. Sportowa, ul. Klonownica, Augustów

53°52'34" N, 22°58'55" E

Jezioro Rospuda leży w granicach administracyjnych miasta Augustowa. Nazywane jest Rospudą Augustowską w odróżnieniu od Rospudy Filipowskiej. Ma wydłużony kształt i rozwiniętą linię brzegową. Na północy wpada do niego rzeka Rospuda, a na południu łączy się z jeziorem Necko. Brzegi jeziora porośnięte są lasem, będącym częścią Puszczy Augustowskiej. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 10,5 m.Nad Rospudą znajdują się ośrodki wypoczynkowe i kąpieliska. Najbardziej znanym miejscem nad tym jeziorem jest półwysep o nazwie Goła Zośka.

Augustów noclegi

Augustów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73496 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021