Jezioro Rospuda w Augustowie, Joanna

Jezioro Rospuda w Augustowie

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Jezioro Rospuda leży w granicach administracyjnych miasta Augustowa. Nazywane jest Rospudą Augustowską w odróżnieniu od Rospudy Filipowskiej. Ma wydłużony kształt i rozwiniętą linię brzegową. Na północy wpada do niego rzeka Rospuda, a na południu łączy się z jeziorem Necko. Brzegi jeziora porośnięte są lasem, będącym częścią Puszczy Augustowskiej. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 10,5 m.Nad Rospudą znajdują się ośrodki wypoczynkowe i kąpieliska. Najbardziej znanym miejscem nad tym jeziorem jest półwysep o nazwie Goła Zośka.

Adres

Jezioro Rospuda
ul. Sportowa, ul. Klonownica, Augustów

GPS: 53°52'34N, 22°58'55E

Augustów noclegi

Augustów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Augustów
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
53°52'34N, 22°58'55E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację