Jezioro Otomińskie, Margaretka

Jezioro Otomińskie

(4.5 głosów: 6)

Jezioro Otomińskie położone jest w województwie pomorskim, w gminie Kolbudy, około 20 km od centrum Gdańska.Zalicza się ono do jezior polodowcowych. Jego brzeg z jednej strony jest płaski, z drugiej zaś stromy i gęsto zalesiony. Obecnym dzierżawcą, odpowiedzialnym również za czystość jeziora i jego zarybianie jest Polski Związek Wędkarski, oddział w Gdańsku.

Jezioro Otomińskie pełni funkcje rekreacyjno-turystyczne dla mieszkańców Gdańska i pobliskich miejscowości. Ze względu na zanieczyszczenie bakteriologiczne nie jest dostępne do kąpieli, stanowi natomiast atrakcję dla wędkarzy. Jezioro Otomin to typowe jezioro na rekreacyjny połów ryb, to niewielki zbiornik o głębokościach nie przekraczających 15 m.

Przy jeziorze Otomińskim znajduję się również niewielka plaża. Otaczający ją las dodaje jej dodatkowego uroku. Jezioro jest dość popularnym miejscem do kąpieli, pomimo zakazu, który tu obowiązuje. W pobliżu znajduje się Hotel Otomin, który posiada na wynajem rowery wodne, którymi można opłynąć całe jezioro Otomińskie.Powierzchnia jeziora: 40,7 ha
Wymiary: 1,2 x 0,41 km
Wysokość lustra: 110 m n.p.m.

Jezioro Otomińskie
ul. Słoneczna, Otomin
 Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
54°19'10N, 18°29'51E
08 maj 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację