Jezioro Otomińskie, Margaretka

Jezioro Otomińskie

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Otomińskie położone jest w województwie pomorskim, w gminie Kolbudy, około 20 km od centrum Gdańska.

Zalicza się ono do jezior polodowcowych. Jego brzeg z jednej strony jest płaski, z drugiej zaś stromy i gęsto zalesiony. Obecnym dzierżawcą, odpowiedzialnym również za czystość jeziora i jego zarybianie jest Polski Związek Wędkarski, oddział w Gdańsku.

Jezioro Otomińskie pełni funkcje rekreacyjno-turystyczne dla mieszkańców Gdańska i pobliskich miejscowości. Ze względu na zanieczyszczenie bakteriologiczne nie jest dostępne do kąpieli, stanowi natomiast atrakcję dla wędkarzy. Jezioro Otomin to typowe jezioro na rekreacyjny połów ryb, to niewielki zbiornik o głębokościach nie przekraczających 15 m.Przy jeziorze Otomińskim znajduję się również niewielka plaża. Otaczający ją las dodaje jej dodatkowego uroku. Jezioro jest dość popularnym miejscem do kąpieli, pomimo zakazu, który tu obowiązuje. W pobliżu znajduje się Hotel Otomin, który posiada na wynajem rowery wodne, którymi można opłynąć całe jezioro Otomińskie.

Powierzchnia jeziora: 40,7 ha
Wymiary: 1,2 x 0,41 km
Wysokość lustra: 110 m n.p.m.Jezioro Otomińskie
ul. Słoneczna, Otomin
 

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022