Jezioro Otomińskie położone jest w województwie pomorskim, w gminie Kolbudy, około 20 km od centrum Gdańska.Zalicza się ono do jezior polodowcowych. Jego brzeg z jednej strony jest płaski, z drugiej zaś stromy i gęsto zalesiony. Obecnym dzierżawcą, odpowiedzialnym również za czystość jeziora i jego zarybianie jest Polski Związek Wędkarski, oddział w Gdańsku.

Jezioro Otomińskie pełni funkcje rekreacyjno-turystyczne dla mieszkańców Gdańska i pobliskich miejscowości. Ze względu na zanieczyszczenie bakteriologiczne nie jest dostępne do kąpieli, stanowi natomiast atrakcję dla wędkarzy. Jezioro Otomin to typowe jezioro na rekreacyjny połów ryb, to niewielki zbiornik o głębokościach nie przekraczających 15 m.

Przy jeziorze Otomińskim znajduję się również niewielka plaża. Otaczający ją las dodaje jej dodatkowego uroku. Jezioro jest dość popularnym miejscem do kąpieli, pomimo zakazu, który tu obowiązuje. W pobliżu znajduje się Hotel Otomin, który posiada na wynajem rowery wodne, którymi można opłynąć całe jezioro Otomińskie.

Powierzchnia jeziora: 40,7 ha
Wymiary: 1,2 x 0,41 km
Wysokość lustra: 110 m n.p.m.Jezioro Otomińskie
ul. Słoneczna, Otomin
 

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021