Jezioro Mieliwo, Wojtek

Jezioro Mieliwo

(4.5 głosów: 4)

Jezioro Mieliwo to przepiękne jezioro rynnowe, położone malowniczo w centralnej części Pojezierza Brodnickiego, w województwie kujawsko-pomorskim, na północ od Brodnicy.Jezioro Mieliwo otoczone jest w całości bujnymi lasami, można tu zobaczyć ponad 200-letnie sosny. Z jeziora tego wypływa niewielki ciek do jeziora Sosno. Mieliwo posiada brzegi przeważnie strome, tylko na krańcach północnym i południowym są one płaskie. Linia brzegowa jest silnie urozmaicona.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek

W zatokach spotyka się rzadkie gatunki roślin wodnych, m.in. jezierzę morską. Rdestnice i wywłócznik tworzą tzw. łąki podwodne. W sąsiedztwie jeziora, od strony północno-zachodniej, znajduje się rezerwat leśny "Mieliwo". Najczęściej poławiane w jeziorze gatunki ryb to leszcz, płoć, szczupak, węgorz, okoń, lin. Niestety brakuje tu infrastruktury turystycznej w postaci noclegów czy wypożyczlani sprzętu wodnego.Średnia głębokość jeziora Mieliwo wynosi 3,4 m, natomiast głębokość maksymalna to 9,4 m.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek

Dojazd do Jeziora Mieliwo

Dojazd do części północnej jeziora z Cichego szosą w kierunku Łąkorza. Około 400 m za miejscowością Ładnówko drogą leśną jedzie się na zachód do leśniczówki Rosochy.Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°23'17N, 19°19'10E
29 czerwiec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację