Jezioro Mieliwo, Wojtek

Jezioro Mieliwo

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Mieliwo to przepiękne jezioro rynnowe, położone malowniczo w centralnej części Pojezierza Brodnickiego, w województwie kujawsko-pomorskim, na północ od Brodnicy.

Jezioro Mieliwo otoczone jest w całości bujnymi lasami, można tu zobaczyć ponad 200-letnie sosny. Z jeziora tego wypływa niewielki ciek do jeziora Sosno. Mieliwo posiada brzegi przeważnie strome, tylko na krańcach północnym i południowym są one płaskie. Linia brzegowa jest silnie urozmaicona.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek


W zatokach spotyka się rzadkie gatunki roślin wodnych, m.in. jezierzę morską. Rdestnice i wywłócznik tworzą tzw. łąki podwodne. W sąsiedztwie jeziora, od strony północno-zachodniej, znajduje się rezerwat leśny "Mieliwo". Najczęściej poławiane w jeziorze gatunki ryb to leszcz, płoć, szczupak, węgorz, okoń, lin. Niestety brakuje tu infrastruktury turystycznej w postaci noclegów czy wypożyczlani sprzętu wodnego.

Średnia głębokość jeziora Mieliwo wynosi 3,4 m, natomiast głębokość maksymalna to 9,4 m.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek

Dojazd do Jeziora Mieliwo

Dojazd do części północnej jeziora z Cichego szosą w kierunku Łąkorza. Około 400 m za miejscowością Ładnówko drogą leśną jedzie się na zachód do leśniczówki Rosochy.

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022