Jezioro Mieliwo to przepiękne jezioro rynnowe, położone malowniczo w centralnej części Pojezierza Brodnickiego, w województwie kujawsko-pomorskim, na północ od Brodnicy.Jezioro Mieliwo otoczone jest w całości bujnymi lasami, można tu zobaczyć ponad 200-letnie sosny. Z jeziora tego wypływa niewielki ciek do jeziora Sosno. Mieliwo posiada brzegi przeważnie strome, tylko na krańcach północnym i południowym są one płaskie. Linia brzegowa jest silnie urozmaicona.

Jezioro Mieliwo

W zatokach spotyka się rzadkie gatunki roślin wodnych, m.in. jezierzę morską. Rdestnice i wywłócznik tworzą tzw. łąki podwodne. W sąsiedztwie jeziora, od strony północno-zachodniej, znajduje się rezerwat leśny "Mieliwo". Najczęściej poławiane w jeziorze gatunki ryb to leszcz, płoć, szczupak, węgorz, okoń, lin. Niestety brakuje tu infrastruktury turystycznej w postaci noclegów czy wypożyczlani sprzętu wodnego.

Średnia głębokość jeziora Mieliwo wynosi 3,4 m, natomiast głębokość maksymalna to 9,4 m.

Jezioro Mieliwo

Dojazd do Jeziora Mieliwo

Dojazd do części północnej jeziora z Cichego szosą w kierunku Łąkorza. Około 400 m za miejscowością Ładnówko drogą leśną jedzie się na zachód do leśniczówki Rosochy.Jezioro Mieliwo

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020