Jezioro Mieliwo, Wojtek

Jezioro Mieliwo

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jezioro Mieliwo to przepiękne jezioro rynnowe, położone malowniczo w centralnej części Pojezierza Brodnickiego, w województwie kujawsko-pomorskim, na północ od Brodnicy.

Jezioro Mieliwo otoczone jest w całości bujnymi lasami, można tu zobaczyć ponad 200-letnie sosny. Z jeziora tego wypływa niewielki ciek do jeziora Sosno. Mieliwo posiada brzegi przeważnie strome, tylko na krańcach północnym i południowym są one płaskie. Linia brzegowa jest silnie urozmaicona.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek


W zatokach spotyka się rzadkie gatunki roślin wodnych, m.in. jezierzę morską. Rdestnice i wywłócznik tworzą tzw. łąki podwodne. W sąsiedztwie jeziora, od strony północno-zachodniej, znajduje się rezerwat leśny "Mieliwo". Najczęściej poławiane w jeziorze gatunki ryb to leszcz, płoć, szczupak, węgorz, okoń, lin. Niestety brakuje tu infrastruktury turystycznej w postaci noclegów czy wypożyczlani sprzętu wodnego.

Średnia głębokość jeziora Mieliwo wynosi 3,4 m, natomiast głębokość maksymalna to 9,4 m.

Jezioro Mieliwo, Wojtek
Jezioro Mieliwo, Wojtek


Dojazd do Jeziora Mieliwo

Dojazd do części północnej jeziora z Cichego szosą w kierunku Łąkorza. Około 400 m za miejscowością Ładnówko drogą leśną jedzie się na zachód do leśniczówki Rosochy.

Jezioro Mieliwo na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Brodnicy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jezioro Mieliwo, Wojtek
53°23'17N, 19°19'10E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021