, mokunka

Jezioro Kociołek w Marcinkowie

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Urokliwe Jezioro Kociołek w Marcinkowie to jedno z wielu malowniczych zbiorników w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Kociołek nie jest zbyt dużym jeziorem i nie leży też na bardzo znanych szlakach turystycznych. Znajduje się kilka kilometrów od Mrągowa, w maleńkiej wiosce Marcinkowo.

Warto jednak przybyć w to malownicze miejsce, nad Jezioro Kociołek, które jest bardzo głębokie, miejscami sięga 36 m głebokości.Większość brzegów jest stroma i dość wysoka, porośnięta szuwarami, wśród których przeważa tatarak.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Nad jeziorem powstała też niewielka piaszczysta plaża, na której można poleniuchować i oddać się przyjemnemu leżakowaniu w promieniach słońca, kto jednak nie przepada za leżeniem, czekają na niego okoliczne gęste mazurskie lasy. Krajobraz jest tu piękny, a zachody słońca w tym miejscu tajemnicze i tak piękne, że trudno się napatrzeć.

Dojazd do Jeziora Kociołek

Do tego przepięknie usytuowanego akwenu można dojść spacerkiem z Marcinkowa, praktycznie polną drogą lub dojechać drogą z Mrągowa (utrudnione parkowanie). To idealne miejsce dla turystów lubiących ciszę, spokój i wypoczynek na łonie pieknej przyrody.

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022