Urokliwe Jezioro Kociołek w Marcinkowie to jedno z wielu malowniczych zbiorników w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Kociołek nie jest zbyt dużym jeziorem i nie leży też na bardzo znanych szlakach turystycznych. Znajduje się kilka kilometrów od Mrągowa, w maleńkiej wiosce Marcinkowo.Warto jednak przybyć w to malownicze miejsce, nad Jezioro Kociołek, które jest bardzo głębokie, miejscami sięga 36 m głebokości.Większość brzegów jest stroma i dość wysoka, porośnięta szuwarami, wśród których przeważa tatarak.

Nad jeziorem powstała też niewielka piaszczysta plaża, na której można poleniuchować i oddać się przyjemnemu leżakowaniu w promieniach słońca, kto jednak nie przepada za leżeniem, czekają na niego okoliczne gęste mazurskie lasy. Krajobraz jest tu piękny, a zachody słońca w tym miejscu tajemnicze i tak piękne, że trudno się napatrzeć.

Dojazd do Jeziora Kociołek

Do tego przepięknie usytuowanego akwenu można dojść spacerkiem z Marcinkowa, praktycznie polną drogą lub dojechać drogą z Mrągowa (utrudnione parkowanie). To idealne miejsce dla turystów lubiących ciszę, spokój i wypoczynek na łonie pieknej przyrody.Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021