Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Jezioro Jaczno, Joanna

Jezioro Jaczno

(5 głosów: 3)

Jezioro Jaczno usytuowane jest w pobliżu wsi Smolniki, w północnej części Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Bywa nazywane perłą Pojezierza Suwalskiego. Jest jeziorem wytopiskowym, posiadającym urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami i półwyspami.Unikatowy malachitowy kolor wody, który można zaobserwować latem, jezioro zawdzięcza zakwitowi glonów z rodzaju Chlorella. Jaczno jest kilka tysięcy lat młodsze niż okoliczne jeziora, gdyż później nastąpiło tu topnienie lodowca.

Warto zwrócić uwagę na występujące w otoczeniu jeziora torfowiska źródliskowe (tzw. „torfowiska wiszące&rdquo😉. Na rzece Jacznówce wypływającej z jeziora Jaczno, a wpadającej następnie do jeziora Kamenduł, zlokalizowano młyn wodny w miejscowości Jaczno.Jezioro Jaczno i otaczający je krajobraz można podziwiać wędrując ścieżką poznawczą „Wokół jeziora Jaczno”.

Booking.com
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
54°16'48N, 22°52'27E
31 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację