W sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego na Wielkopolsce, w miejscowości Jeziory koło Stęszewa rozlewa się całkiem spore, wyjątkowo piękne Jezioro Góreckie, należące do Pojezierza Poznańskiego.Jezioro Góreckie to jezioro rynnowe w kształcie litery L, stanowi ono obszar ochrony ścisłej Natura 2000. Nie wolno się w nim kąpać, zrywać roślin w jego otoczeniu i straszyć zwierzyny. Tu rządzi przyroda. Można natomiast cieszyć się jej pięknem, wokół jeziora powstały ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne.

Jezioro Góreckie
Jezioro Góreckie

Niezwykle malownicze i zaciszne tereny wokół Jeziora Góreckiego to ulubione miejsce na sesje ślubne okolicznych i dalszych mieszkańców.

Na Wyspie Zamkowej na jeziorze stoją ruiny zameczku Klaudyny Potockiej.

Jezioro Goreckie w WPN
Jezioro Goreckie w WPN
Jezioro Goreckie w WPN


Jezioro Goreckie w WPN Jezioro Goreckie w WPN Jezioro Goreckie w WPN

Stęszew noclegi

Stęszew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021