Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Jaskinia Zbójecka w Łagowie, pacyga

Jaskinia Zbójecka w Łagowie

(4.5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Jaskinia Zbójecka w Łagowie jest jedną z najdawniej znanych jaskiń świętokrzyskich. Znajduje się w krasowym wąwozie Dule, 700 m od gospodarstwa Świętokrzyskie Smaki. Razem z wąwozem Dule Jaskinia Zbójecka stanowi jeden z najcenniejszych przykładów zjawisk krasowych. Wymieniają ją publikacje geograficzne z końca XIX i początków XX wieku, zazwyczaj bez nazwy lub jako Jaskinię Łagowską. Należy do najdłuższych jaskiń na Kielecczyźnie, ma 200 m długości. Jest to jaskinia typowo "jurajska", w rodzaju Piętrowej Szczeliny. Do dziś jest synonimem turystycznym Łagowa. W tylnej ścianie Dużej Sali znajduje się półka skalna zawana Madejowym Łożem. Nazwa jaskini związana jest z legendą o zbóju Madeju, który tu mieszkał setki lat temu...Jaskinia Zbójecka
ul. Dule, Łagów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łagów
Jaskinie i podziemia
Normalna
jaskinie
50°46'58N, 21°5'33E
29 lipiec 2018
13 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację