Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Łagów
Jaskinie i podziemia
jaskinie
Normalna
Lubuskie
2018-07-29
2020-01-31 12:06
50°46'58" N, 21°5'33" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jaskinia Zbójecka w Łagowie jest jedną z najdawniej znanych jaskiń świętokrzyskich. Znajduje się w krasowym wąwozie Dule, 700 m od gospodarstwa Świętokrzyskie Smaki. Razem z wąwozem Dule Jaskinia Zbójecka stanowi jeden z najcenniejszych przykładów zjawisk krasowych. Wymieniają ją publikacje geograficzne z końca XIX i początków XX wieku, zazwyczaj bez nazwy lub jako Jaskinię Łagowską. Należy do najdłuższych jaskiń na Kielecczyźnie, ma 200 m długości. Jest to jaskinia typowo "jurajska", w rodzaju Piętrowej Szczeliny. Do dziś jest synonimem turystycznym Łagowa. W tylnej ścianie Dużej Sali znajduje się półka skalna zawana Madejowym Łożem. Nazwa jaskini związana jest z legendą o zbóju Madeju, który tu mieszkał setki lat temu...Jaskinia Zbójecka
ul. Dule, ŁagówŁagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
pacyga Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020