Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Udostępniona do zwiedzania Jaskinia Odkrywców leży na terenie Rezerwatu Kadzielnia w Kielcach. Różni się ona od innych znanych jaskiń, gdyż nie ma tak pięknej szaty naciekowej jak np. Jaskinia Raj czy Niedźwiedzia. Korytarze Jaskini Odkrywców są naprawdę bardzo wąskie, osoba grubszej postury miałaby problem z przeciśnięciem się przez kilka fragmentów jaskini. Są miejsca z bardzo niskimi stropami, dlatego zwiedzanie odbywa się wyłącznie w kaskach, z przewodnikiem.Zwiedzanie Jaskini Odkrywców

Zwiedzając podziemną trasę turystyczną w jaskini wędruje się to w górę, to w dół po twardym podłożu i specjalnymi schodkami. Woda czasem kapie na głowy, podobno na szczęście 🙂   

Jaskinia Odkrywców
Jaskinia Odkrywców


Jaskinia Odkrywców w Kadzielni powstała z połączenia trzech niewielkich jaskini. Nie jest bardzo widowiskowa, choć zdarzają się niewielkie nacieki, za to jest tu np. zawieszony na linie manekin - "duch speleologa". Dosłownie wisi na linie zabezpieczającej, w pełnym rynsztunku, w kasku i stosownym stroju grotołaza, w wąziutkim kominie skalnym. Ciekawie to wygląda, jakby człowiek próbował przez niewielki otwór przedostać się do jaskini.

Wędrówka kończy się w innym miejscu niż wejście do jaskini. Oba otwory i wejściowy i wyjściowy są niewielkich rozmiarów, tworząc kontrast z ogromnymi skalnymi półkach górotworu. Niedaleko jaskini, na obrzeżu Rezerwatu Kadzielnia znajduje się bezpłatny parking.

Jaskinia Odkrywców - Kadzielnia
Jaskinia Odkrywców
Jaskinia Odkrywców

Jaskinia Odkrywców
Rezerwat Kadzielnia
tel. 695-213-381
jaskiniakadzielnia@gmail.com
www.geopark-kielce.pl/jaskinie
ssk.kielce.pl/jaskiniakadzielnia
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie prócz pn 10.00-16.00 (konieczna rezerwacja mailowa)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 złJaskinia Odkrywców Kielce

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020