Jaskinia Odkrywców w Kielcach, mokunka

Jaskinia Odkrywców w Kielcach

(4.5 głosów: 23)

Udostępniona do zwiedzania Jaskinia Odkrywców leży na terenie Rezerwatu Kadzielnia w Kielcach. Różni się ona od innych znanych jaskiń, gdyż nie ma tak pięknej szaty naciekowej jak np. Jaskinia Raj czy Niedźwiedzia. Korytarze Jaskini Odkrywców są naprawdę bardzo wąskie, osoba grubszej postury miałaby problem z przeciśnięciem się przez kilka fragmentów jaskini. Są miejsca z bardzo niskimi stropami, dlatego zwiedzanie odbywa się wyłącznie w kaskach, z przewodnikiem.Zwiedzanie Jaskini Odkrywców

Zwiedzając podziemną trasę turystyczną w jaskini wędruje się to w górę, to w dół po twardym podłożu i specjalnymi schodkami. Woda czasem kapie na głowy, podobno na szczęście 🙂   

Jaskinia Odkrywców, mokunka
Jaskinia Odkrywców, mokunka

Jaskinia Odkrywców w Kadzielni powstała z połączenia trzech niewielkich jaskini. Nie jest bardzo widowiskowa, choć zdarzają się niewielkie nacieki, za to jest tu np. zawieszony na linie manekin - "duch speleologa". Dosłownie wisi na linie zabezpieczającej, w pełnym rynsztunku, w kasku i stosownym stroju grotołaza, w wąziutkim kominie skalnym. Ciekawie to wygląda, jakby człowiek próbował przez niewielki otwór przedostać się do jaskini.Wędrówka kończy się w innym miejscu niż wejście do jaskini. Oba otwory i wejściowy i wyjściowy są niewielkich rozmiarów, tworząc kontrast z ogromnymi skalnymi półkach górotworu. Niedaleko jaskini, na obrzeżu Rezerwatu Kadzielnia znajduje się bezpłatny parking.

Jaskinia Odkrywców - Kadzielnia, mokunka
Jaskinia Odkrywców - Kadzielnia, mokunka

Jaskinia Odkrywców
Rezerwat Kadzielnia
tel. 695-213-381
jaskiniakadzielnia@gmail.com
www.geopark-kielce.pl/jaskinie
ssk.kielce.pl/jaskiniakadzielnia
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie prócz pn 10.00-16.00 (konieczna rezerwacja mailowa)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 złJaskinia Odkrywców, mokunka
Jaskinia Odkrywców, mokunka
Jaskinia Odkrywców Kielce, mokunka
, mokunka
, mokunka

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°51'44N, 20°37'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021