Imprezy w Gródku

Imprezy w Gródku
Gródek
Imprezy
Normalna
Podlaskie
2014-09-02
2020-01-28 13:46
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Basowiszcza Festiwal Muzyki Młodej Białorusi

Jedna z największych imprez rockowych w Polsce co roku odbywająca się w drugiej połowie lipca na leśnej polanie w Puszczy Knyszyńskiej nieopodal rzeki Supraśl i miejscowości Gródek pod gołym niebem. Cieszy się ona z roku na rok coraz większym powodzeniem. Świeże powietrze i cisza powodują, że odgłosy koncertu niosą się daleko a niepowtarzalna atmosfera sprawia, że całość pozostaje na długo w pamięci. To największy i właściwie jedyny na świecie festiwal muzyki młodej Białorusi. Występują na niej zespoły z Białorusi, a że niektóre z nich są we własnym kraju ograniczane, ponieważ śpiewają o rzeczywistości ich tam otaczającej, dlatego impreza bywa nazywana "Koncertem Wolnej Białorusi". Występują też zespoły polskie, ale zwykle w języku białoruskim, bowiem język białoruski, zwany tu "swoim językiem" jest nadal żywy na wsi. Idea stworzenia festiwalu zrodziła się w 1989 roku wśród studentów i młodzieży białoruskiej mieszkającej w Polsce. Rok później odbył się po raz pierwszy. Dzięki staraniom organizatorów, na polanie wybudowano scenę. Publiczność nocuje w namiotach na pobliskim polu namiotowym.Siabrouskaja Biasieda - Międzynarodowe Polsko-Białoruskie Spotkania Kulturalne

Niewiele jest w Polsce takich imprez jak ta, gdzie można doświadczyć zetknięcia się z wielokulturową muzyką niesioną daleko poza ogromną polanę uroczyska Boryk. Różnorodność prezentowanego repertuaru, wszelkiego rodzaju pokazy twórczości ludowej oraz tradycyjne już pieczenie prosiaka połączone z degustacją sprawia, iż jest to doskonały przykład imprezy rodzinnej, na której całe pokolenia potrafią wyśmienicie bawić się do białego rana. Termin: koniec lipca
Źródło: http://www.grodek.pl

 

Gródek noclegi

Gródek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021