52°24'28" N, 16°55'48" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Budynek hotelu Bazar w Poznaniu to zabytkowy obiekt z 1842 roku. Jest to budowla w stylu klasycystycznym z podniesionym portykiem. Hotel Bazar w przeszłości był ostoją polskości w Poznaniu i świadkiem wielu dziejowych dla Poznania wydarzeń. W 1918 roku przebywał tu Ignacy Paderewski, który z okna tego hotelu  wygłosił przemówienie, które ostatecznie doprowadziło do wybuchu powstania wielkopolskiego. Na budynku znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona temu wielkiemu patriocie.W Bazarze miały siedzibę: Polskie Towarzystwo Gospodarcze, wydawnictwa, np. Kurier Poznański, miał tu też swój sklep najsławniejszy z kupców poznańskich - Hipolit Cegielski

Hotel Bazar
ul. Paderewskiego 8, Poznań

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020