Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Hala Stoły w Tatrach, Magdalena

Hala Stoły w Tatrach

(5 głosów: 3)

Hala Stoły w Tatrach nazywana też Polaną Stoły czy Polaną na Stołach, to spadzista łąka o powierzchni niespełna 8 ha położona na wysokości od 1280 do 1428 m n.p.m. Niegdyś wchodziła w skład pasterskiej Hali Stoły, której nazwa jest niekiedy używana do określania samej polany. Możemy odnaleźć tam kilka dobrze zachowanych chat pasterskich, które w latach 70. XX wieku zostały wyremontowane przez uczniów Techniku Budownictwa Regionalnego w Zakopanem. Były również odrestaurowane w latach 90.Nazwa polany ma dwie domniemane genezy - pierwsza od jej płaskiego ukształtowania (choć mocno pochylonego), druga od sztolni, które znajdowały się w okolicy polany. Szlak niebieski, którym dojdziemy na Halę, rozpoczyna się w Dolinie Kościeliskiej. Od tego momentu czeka nas 2-kilometrowy odcinek prowadzący w znacznym stopniu przez las, który szacunkowa można pokonać w 1,5 h, pokonując 451 m. przewyższenia w górę. Z Hali rozpościera się wspaniały widok na zachodnie zbocza Giewontu i Ciemniaka. Ciekawie prezentuje się także z bliska Kominiarski Wierch. Niegdyś można było powędrować dalej, aż na Kominiarski Wierch, a szlak ten wyznaczył w 1892 roku Mieczysław Karłowicz i był to pierwszy szlak turystyczny. Obecnie Można dojść tylko do Hali i trzeba zawrócić. Kawałek dalej już bez oznakowania można wejść na najwyższy punkt Hali - Suchy Wierch.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
polany
49°14'57N, 19°51'21E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację