Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Grzybek inhalacyjny zwany małą tężnią w Sopocie to miejsce zaciszne, kameralne. Położone w naprawdę niewielkiej odległości od słynnego, drewnianego molo, najdłuższego w Europie. Niedaleko Parku im Marii i Lecha Kaczyńskich, na Skwerze Bowiena, tuż przy Wojewódzkim Szpitalu Reumatologicznym oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym. Wokół cisza ,spokój, zieleń, ławeczki i kuracjusze. Aż trudno uwierzyć, iż jest to w bezpośrednim sąsiedztwie "Monciaka" oraz Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zawsze jest tłoczno i gwarno.Grzybek inhalacyjny w Sopocie zasilany jest wodą głębinową. Solanka jodowo-bromową ze zdroju Św. Wojciecha to wody znajdujące się 800 metrów pod ziemią. Miejsce wokół grzybka jest pięknie zagospodarowane, pełne kwiatowych rabat i ławeczek. Zachęcające do spacerów wokół, gdzie dobroczynne mikro kropelki solanki znajdują się w powietrzu. Pomagając chorym na astmę, rozedmę płuc czy POCHP oraz przy schorzeniach laryngologicznych.

Pamiętać bowiem należy, iż Sopot, najmniejsze miasto Trójmiejskiej aglomeracji to przede wszystkim uzdrowisko. Warto zatrzymać się, wyciszyć w miejscu gdzie inhalacje wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.

Grzybek inhalacyjny
ul. Grunwaldzka/ul. Piastów, SopotSopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020