Grzybek inhalacyjny w Sopocie, mokunka

Grzybek inhalacyjny w Sopocie

(4.5 głosów: 15)

Grzybek inhalacyjny zwany małą tężnią w Sopocie to miejsce zaciszne, kameralne. Położone w naprawdę niewielkiej odległości od słynnego, drewnianego molo, najdłuższego w Europie. Niedaleko Parku im Marii i Lecha Kaczyńskich, na Skwerze Bowiena, tuż przy Wojewódzkim Szpitalu Reumatologicznym oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym. Wokół cisza ,spokój, zieleń, ławeczki i kuracjusze. Aż trudno uwierzyć, iż jest to w bezpośrednim sąsiedztwie "Monciaka" oraz Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zawsze jest tłoczno i gwarno.Grzybek inhalacyjny w Sopocie zasilany jest wodą głębinową. Solanka jodowo-bromową ze zdroju Św. Wojciecha to wody znajdujące się 800 metrów pod ziemią. Miejsce wokół grzybka jest pięknie zagospodarowane, pełne kwiatowych rabat i ławeczek. Zachęcające do spacerów wokół, gdzie dobroczynne mikro kropelki solanki znajdują się w powietrzu. Pomagając chorym na astmę, rozedmę płuc czy POCHP oraz przy schorzeniach laryngologicznych.

Pamiętać bowiem należy, iż Sopot, najmniejsze miasto Trójmiejskiej aglomeracji to przede wszystkim uzdrowisko. Warto zatrzymać się, wyciszyć w miejscu gdzie inhalacje wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.Grzybek inhalacyjny
ul. Grunwaldzka/ul. Piastów, Sopot

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sopot
Inne budowle
Normalna
fontanny
54°26'41N, 18°34'13E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację