Grzybek inhalacyjny w Sopocie

Grzybek inhalacyjny w Sopocie

Grzybek inhalacyjny zwany małą tężnią w Sopocie to miejsce zaciszne, kameralne. Położone w naprawdę niewielkiej odległości od słynnego, drewnianego molo, najdłuższego w Europie. Niedaleko Parku im Marii i Lecha Kaczyńskich, na Skwerze Bowiena, tuż przy Wojewódzkim Szpitalu Reumatologicznym oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym. Wokół cisza ,spokój, zieleń, ławeczki i kuracjusze. Aż trudno uwierzyć, iż jest to w bezpośrednim sąsiedztwie "Monciaka" oraz Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zawsze jest tłoczno i gwarno.Grzybek inhalacyjny w Sopocie zasilany jest wodą głębinową. Solanka jodowo-bromową ze zdroju Św. Wojciecha to wody znajdujące się 800 metrów pod ziemią. Miejsce wokół grzybka jest pięknie zagospodarowane, pełne kwiatowych rabat i ławeczek. Zachęcające do spacerów wokół, gdzie dobroczynne mikro kropelki solanki znajdują się w powietrzu. Pomagając chorym na astmę, rozedmę płuc czy POCHP oraz przy schorzeniach laryngologicznych.

Pamiętać bowiem należy, iż Sopot, najmniejsze miasto Trójmiejskiej aglomeracji to przede wszystkim uzdrowisko. Warto zatrzymać się, wyciszyć w miejscu gdzie inhalacje wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.Grzybek inhalacyjny
ul. Grunwaldzka/ul. Piastów, Sopot

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°26'41N, 18°34'13E
16 październik 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację