Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°24'38" N, 16°27'28" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera znajduje się w miejscowości Szczytna, na Szczytniku górującym ponad tą częścią Kotliny Kłodzkiej.Gościniec na Szczytniku umiejscowiony jest niemal naprzeciw bramy wjazdowej do zamku "Leśna Skała" i przy platformie widokowej. Pięknie położony obiekt chętnie jest odwiedzany przez turystów.

Muzeum misyjne

W podaniach ludowych ów gościniec to niegdysiejsza leśniczówka przy zamku, w której szykowano się do polowań. Dzisiaj Gościniec to mini muzeum eksponatów misyjnych, ze wszystkich niemal krańców kuli ziemskiej, m.in. z Indonezji, Madagaskaru czy Papui-Nowej Gwinei.

W gościńcu można też posilić się w skromnie urządzonej jadłodajni oraz otrzymać plan pobliskiej Kalwarii Górskiej. Dostępne są również noclegi w klasie turystycznej.Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera
ul. Zamkowa, Szczytna

Szczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020