, mokunka

Gościniec Misyjny na Szczytniku

(4.3 głosów: 10)

Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera znajduje się w miejscowości Szczytna, na Szczytniku górującym ponad tą częścią Kotliny Kłodzkiej.Gościniec na Szczytniku umiejscowiony jest niemal naprzeciw bramy wjazdowej do zamku "Leśna Skała" i przy platformie widokowej. Pięknie położony obiekt chętnie jest odwiedzany przez turystów.

Muzeum misyjne

W podaniach ludowych ów gościniec to niegdysiejsza leśniczówka przy zamku, w której szykowano się do polowań. Dzisiaj Gościniec to mini muzeum eksponatów misyjnych, ze wszystkich niemal krańców kuli ziemskiej, m.in. z Indonezji, Madagaskaru czy Papui-Nowej Gwinei.W gościńcu można też posilić się w skromnie urządzonej jadłodajni oraz otrzymać plan pobliskiej Kalwarii Górskiej. Dostępne są również noclegi w klasie turystycznej.

Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera
ul. Zamkowa, SzczytnaSzczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczytna Kotlina Kłodzka
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
50°24'38N, 16°27'28E
27 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację