Gościniec Misyjny na Szczytniku

Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera znajduje się w miejscowości Szczytna, na Szczytniku górującym ponad tą częścią Kotliny Kłodzkiej.Gościniec na Szczytniku umiejscowiony jest niemal naprzeciw bramy wjazdowej do zamku "Leśna Skała" i przy platformie widokowej. Pięknie położony obiekt chętnie jest odwiedzany przez turystów.

Muzeum misyjne

W podaniach ludowych ów gościniec to niegdysiejsza leśniczówka przy zamku, w której szykowano się do polowań. Dzisiaj Gościniec to mini muzeum eksponatów misyjnych, ze wszystkich niemal krańców kuli ziemskiej, m.in. z Indonezji, Madagaskaru czy Papui-Nowej Gwinei.W gościńcu można też posilić się w skromnie urządzonej jadłodajni oraz otrzymać plan pobliskiej Kalwarii Górskiej. Dostępne są również noclegi w klasie turystycznej.

Gościniec Misyjny im. ks. Jana Berthiera
ul. Zamkowa, SzczytnaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Szczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację