Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Galeria Jakubów powstała przy Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku. Jest to niezwykła lokalna ciekawostka, związana z patronem miasta oraz parafii - Św. Jakubem.Wystawa zawiera fotografie oraz ciekawe opisy dotyczące bardziej lub mniej znanych Jakubów, poczynając od patrona parafii Św. Jakuba zwanego Starszym, a na Kubusiu Puchatku kończąc.W lęborskiej  jakubowej galerii znalazły się też  informacje o Jakubie Szeli, Jakubie Wujku, Diego Velazquez, Casanovie, Jakube Grimm, Jakubie Wejherze, James Joyce, Kubie Rozpruwaczu, Giacomo Puccini, James Deanie, Diego Maradonie, Kubusiu Fataliście i Lordzie Jimie. Podobno Jakubem był też James Bond agent 007 i Zorro! Galeria jest ogólnie dostępna przy ul. Derdowskiego.

Galeria Jakubów
ul. Derdowskiego, Lębork

Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020