Fort Karola, Wojtek

Fort Karola

(3.9 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Fort Karola w Karłowie znajduje się na górze Ptak (841 m n.p.m.) w Górach Stołowych, niedaleko Lisiej Przełęczy (790 m n.p.m.), przy tzw. Drodze Stu Zakrętów.

Fort Karola zbudowano w 1790 roku z rozkazu króla pruskiego Wilhelma Fryderyka II. Nazwę nadano na cześć cesarza Karola VI. Fort powstał dla ochrony Drogi Stu Zakrętów, która wiodła do Radkowa. Dziś to wspaniały punkt widokowy na Góry Stołowe.Dojście do Fortu

Do Fortu Karola najlepiej dojść zielonym szlakiem z Lisiej Przełęczy, gdzie powstał niewielki parking. Przed szczytem do Fortu trzeba nieco zboczyć ze szlaku w prawo. Trasa z parkingu do Fortu Karola trwa około 15 minut. Wrócić można w ten sam sposób lub podążyć dalej zielonym szlakiem aż do jego końca, gdzie natrafimy na szlak żółty i czerwony wiodący do Karłowa (około 20 minut) lub czerwony w drugą stronę wiodący do Błędnych Skał (około 1h).

Fort Karola
ul. Droga Stu Zakrętów, KarłówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fort Karola na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gór Stołowych wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Karłów noclegi

Karłów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°27'49N, 16°20'49E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022