50°27'49" N, 16°20'49" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fort Karola w Karłowie znajduje się na górze Ptak (841 m n.p.m.) w Górach Stołowych, niedaleko Lisiej Przełęczy (790 m n.p.m.), przy tzw. Drodze Stu Zakrętów.



Fort Karola zbudowano w 1790 roku z rozkazu króla pruskiego Wilhelma Fryderyka II. Nazwę nadano na cześć cesarza Karola VI. Fort powstał dla ochrony Drogi Stu Zakrętów, która wiodła do Radkowa. Dziś to wspaniały punkt widokowy na Góry Stołowe.

Dojście do Fortu

Do Fortu Karola najlepiej dojść zielonym szlakiem z Lisiej Przełęczy, gdzie powstał niewielki parking. Przed szczytem do Fortu trzeba nieco zboczyć ze szlaku w prawo. Trasa z parkingu do Fortu Karola trwa około 15 minut. Wrócić można w ten sam sposób lub podążyć dalej zielonym szlakiem aż do jego końca, gdzie natrafimy na szlak żółty i czerwony wiodący do Karłowa (około 20 minut) lub czerwony w drugą stronę wiodący do Błędnych Skał (około 1h).

Fort Karola
ul. Droga Stu Zakrętów, Karłów



Karłów noclegi

Karłów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021