Fontanna na Plantach w Białymstoku, Joanna

Fontanna na Plantach w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Fontanna zlokalizowana w Alei Zakochanych na terenie Parku Planty jest najładniejszą białostocką fontanną. Istniała już w okresie międzywojennym, ale w obecnym kształcie funkcjonuje od 2000 roku. Fontanna składa się z wielu strumieni wody o różnych kształtach, które w letnie wieczory są dodatkowo podświetlone. Tworzą one spektakl pozostawiający niezapomniane wrażenia. Pełny program obejmuje 20 płynnie zmieniających się kompozycji utworzonych przez tryskacze i kolorowe reflektory.

Wodne figury otrzymały nawet swoje umowne nazwy: tuje, kwiat lotosu, choinki, kwadracik, stożek, pazurki i obręcze. Zielone słupy wodne są artystyczną kontynuacją żywych żywotników rosnących przy alejce. Małe słupy wodne przechodzą w duże, a następnie stopniowo przekształcają się w kwiaty. Najwyższy strumień osiąga kilkanaście metrów wysokości. Gra świateł, w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim, czerwonym i białym powoduje dodatkowy efekt.Fontanna działa od 1 maja do końca października w soboty, niedziele i święta, a pełny program ze światłami można oglądać po zapadnięciu zmroku przez około dwie godziny.

Fontanna na Plantach
Aleja Zakochanych, BiałystokGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna na Plantach w Białymstoku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białegostoku wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Fontanny
Normalna
fontanny
53°7'37N, 23°9'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022