Fontanna na Plantach w Białymstoku

Fontanna na Plantach w Białymstoku
Białystok
Fontanny
fontanny
Normalna
Podlaskie
2019-10-15
2020-01-28 13:46
53°7'37" N, 23°9'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna zlokalizowana w Alei Zakochanych na terenie Parku Planty jest najładniejszą białostocką fontanną. Istniała już w okresie międzywojennym, ale w obecnym kształcie funkcjonuje od 2000 roku. Fontanna składa się z wielu strumieni wody o różnych kształtach, które w letnie wieczory są dodatkowo podświetlone. Tworzą one spektakl pozostawiający niezapomniane wrażenia. Pełny program obejmuje 20 płynnie zmieniających się kompozycji utworzonych przez tryskacze i kolorowe reflektory.Wodne figury otrzymały nawet swoje umowne nazwy: tuje, kwiat lotosu, choinki, kwadracik, stożek, pazurki i obręcze. Zielone słupy wodne są artystyczną kontynuacją żywych żywotników rosnących przy alejce. Małe słupy wodne przechodzą w duże, a następnie stopniowo przekształcają się w kwiaty. Najwyższy strumień osiąga kilkanaście metrów wysokości. Gra świateł, w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim, czerwonym i białym powoduje dodatkowy efekt.

Fontanna działa od 1 maja do końca października w soboty, niedziele i święta, a pełny program ze światłami można oglądać po zapadnięciu zmroku przez około dwie godziny.

Fontanna na Plantach
Aleja Zakochanych, BiałystokBiałystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73491 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021