Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Danusia

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

(4.6 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku mieści się na wsypie Ołowianka. Jej siedzibą stały się zrewitalizowane w latach 1998-2005 budynki po zlikwidowanej elektrociepłowni z XIX wieku. Była to bardzo nowatorska rewitalizacja dawnego terenu przemysłowego

Dziś budynek, wnętrza i okolica Filharmonii zachwyca nowoczesnym wizerunkiem. Sama instytucja Filharmonii swoje początki datuje na rok 1945, kiedy to powstała w Gdańsku Miejska Orkiestra Symfoniczna. Krótko po pierwszym koncercie została upaństwowiona i w kwietniu 1945 roku zyskała nazwę Państwowej Filharmonii Bałtyckiej.

Filharmonia Bałtycka - widok od strony Motławy
Filharmonia Bałtycka - widok od strony Motławy


W budynku Filharmonii znajduje się główna sala koncertowa na 1000 miejsc oraz 91-głosowymi organami, sala kameralna na 200 miejsc, sala wystawowa w foyer, hotel i restauracja. Przy Filharmonii stoi dawny Spichlerz Królewski.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
ul. Ołowianka, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:30–16:00
  • środa: 10:30–18:00
  • czwartek: 10:30–18:00
  • piątek: 10:30–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gdańsk
Normalna
filharmonie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022