Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Danusia

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

(4.6 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku mieści się na wsypie Ołowianka. Jej siedzibą stały się zrewitalizowane w latach 1998-2005 budynki po zlikwidowanej elektrociepłowni z XIX wieku. Była to bardzo nowatorska rewitalizacja dawnego terenu przemysłowegoDziś budynek, wnętrza i okolica Filharmonii zachwyca nowoczesnym wizerunkiem. Sama instytucja Filharmonii swoje początki datuje na rok 1945, kiedy to powstała w Gdańsku Miejska Orkiestra Symfoniczna. Krótko po pierwszym koncercie została upaństwowiona i w kwietniu 1945 roku zyskała nazwę Państwowej Filharmonii Bałtyckiej.

W budynku Filharmonii znajduje się główna sala koncertowa na 1000 miejsc oraz 91-głosowymi organami, sala kameralna na 200 miejsc, sala wystawowa w foyer, hotel i restauracja. Przy Filharmonii stoi dawny Spichlerz Królewski.Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
ul. Ołowianka, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:30–16:00
  • środa: 10:30–18:00
  • czwartek: 10:30–18:00
  • piątek: 10:30–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Inne budowle
Normalna
filharmonie
54°21'9N, 18°39'36E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację