Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Figura MB Zbójnickiej w Szczawnicy

Figura MB Zbójnickiej w Szczawnicy
49°25'36" N, 20°28'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Figura MB Zbójnickiej w Szczawnicy znajduje się naprzeciw Parku Dolnego, przy ul. Głównej. Pochodzi z roku 1871.Legenda mówi, że kapliczka miała chronić mieszkańców przed zbójami, których w Pieninach wówczas nie brakowało. Stała w tym miejscu do roku 1954, kiedy to z uwagi na prowadzone prace kanalizacyjne, przeniesiono ją "tymczasowo" w inne miejsce, gdzie stopniowo niszczała.Niedawno figura sakralna wróciła w swoje historyczne miejsce, pięknie odrestaurowana przy udziale funduszy parafialnych.

Figura MB Zbójnickiej
ul. Główna, Szczawnica

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50929 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020