Dzwony w Wambierzycach, mokunka

Dzwony w Wambierzycach

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na niewielkim wzniesieniu w Wambierzycach, na Wzgórzu Kwarantanny, z którego rozpościera się piękny widok na Bazylikę oraz zabudowania wioski znajduje się dziwna, wręcz zastanawiająca ciekawostka. Leżą tu, zamiast wisieć, cztery ogromne dzwony! Podobno ich waga to aż 8 ton.  Na dzwonach można dostrzec napisy w języku niemieckim.

Podobno dzwony zostały podarowane przez Niemców, przybyły do bazyliki wambierzyckiej w latach 90. XX wieku. Miały być umieszczone na nowo wybudowanej wieży świątyni, niestety z braku środków finansowych dzwonnica nigdy nie powstała, a dzwony leżą na ziemi i czekają na lepsze czasy. Jak się okazuje dźwięk dzwonów, który można usłyszeć w okolicy bazyliki, odtwarzane są z Watykanu.Cztery dzwony o sporej wartości znajdują się na wzgórzu, nie zabezpieczone i stanowią swoistą ciekawostkę, choć niestety świadczą o niegospodarności. Dziś Wzgórze Kwarantanny bywa zwyczajowo nazywane Wzgórzem Dzwonów.

Dzwony wambierzyckie
ul. Łukowa, Wambierzyce
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022