Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Wambierzyce
Inne budowle
dzwony
Normalna
Dolnośląskie
2017-10-29
2020-01-28 13:46
50°29'28" N, 16°27'30" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Na niewielkim wzniesieniu w Wambierzycach, na Wzgórzu Kwarantanny, z którego rozpościera się piękny widok na Bazylikę oraz zabudowania wioski znajduje się dziwna, wręcz zastanawiająca ciekawostka. Leżą tu, zamiast wisieć, cztery ogromne dzwony! Podobno ich waga to aż 8 ton.  Na dzwonach można dostrzec napisy w języku niemieckim.Podobno dzwony zostały podarowane przez Niemców, przybyły do bazyliki wambierzyckiej w latach 90. XX wieku. Miały być umieszczone na nowo wybudowanej wieży świątyni, niestety z braku środków finansowych dzwonnica nigdy nie powstała, a dzwony leżą na ziemi i czekają na lepsze czasy. Jak się okazuje dźwięk dzwonów, który można usłyszeć w okolicy bazyliki, odtwarzane są z Watykanu.Cztery dzwony o sporej wartości znajdują się na wzgórzu, nie zabezpieczone i stanowią swoistą ciekawostkę, choć niestety świadczą o niegospodarności. Dziś Wzgórze Kwarantanny bywa zwyczajowo nazywane Wzgórzem Dzwonów.

Dzwony wambierzyckie
ul. Łukowa, Wambierzyce
 

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020