Dzwony w Wambierzycach, mokunka

Dzwony w Wambierzycach

(4.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na niewielkim wzniesieniu w Wambierzycach, na Wzgórzu Kwarantanny, z którego rozpościera się piękny widok na Bazylikę oraz zabudowania wioski znajduje się dziwna, wręcz zastanawiająca ciekawostka. Leżą tu, zamiast wisieć, cztery ogromne dzwony! Podobno ich waga to aż 8 ton.  Na dzwonach można dostrzec napisy w języku niemieckim.Podobno dzwony zostały podarowane przez Niemców, przybyły do bazyliki wambierzyckiej w latach 90. XX wieku. Miały być umieszczone na nowo wybudowanej wieży świątyni, niestety z braku środków finansowych dzwonnica nigdy nie powstała, a dzwony leżą na ziemi i czekają na lepsze czasy. Jak się okazuje dźwięk dzwonów, który można usłyszeć w okolicy bazyliki, odtwarzane są z Watykanu.

Cztery dzwony o sporej wartości znajdują się na wzgórzu, nie zabezpieczone i stanowią swoistą ciekawostkę, choć niestety świadczą o niegospodarności. Dziś Wzgórze Kwarantanny bywa zwyczajowo nazywane Wzgórzem Dzwonów.Dzwony wambierzyckie
ul. Łukowa, Wambierzyce
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Inne budowle
Normalna
dzwony
50°29'28N, 16°27'30E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację