Dzwonnica
ul. Lubelska 2, Chełm

51°7'55" N, 23°28'47" E

Dzwonnica przy Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie jest częścią zespołu katedralnego na Górze Chełmskiej. Została zbudowana przed 1878 rokiem i mierzy około 40 m wysokości. Na parterze dzwonnicy mieści się Mauzoleum Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego. Na wyższych kondygnacjach umieszczone są trzy dzwony: Maria, Stanisław i Julian.Dzwonnica stanowi najlepszy punkt widokowy w Chełmie. W sezonie letnim jest udostępniona do zwiedzania. Wchodząc na górę trzeba zwrócić uwagę na godziny bicia dzwonów, bo ich głośny dźwięk może przeszkadzać przechodzącym tuż obok osobom.Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67414 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020