Dzwonnica w Chełmie, Joanna

Dzwonnica w Chełmie

(5 głosów: 2)

Dzwonnica przy Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie jest częścią zespołu katedralnego na Górze Chełmskiej. Została zbudowana przed 1878 rokiem i mierzy około 40 m wysokości. Na parterze dzwonnicy mieści się Mauzoleum Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego. Na wyższych kondygnacjach umieszczone są trzy dzwony: Maria, Stanisław i Julian.Dzwonnica stanowi najlepszy punkt widokowy w Chełmie. W sezonie letnim jest udostępniona do zwiedzania. Wchodząc na górę trzeba zwrócić uwagę na godziny bicia dzwonów, bo ich głośny dźwięk może przeszkadzać przechodzącym tuż obok osobom.

Adres

Dzwonnica
ul. Lubelska 2, Chełm

GPS: 51°7'55N, 23°28'47E

Chełm noclegi

Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełm
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
dzwonnice
51°7'55N, 23°28'47E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021