Dzwonnica alarmowa w Kudowie Zdrój

Dzwonnica alarmowa w Kudowie Zdrój

Zabytkowa drewniana dzwonnica alarmowa w Kudowie Zdroju została wybudowana w 1846 roku z drewna, na planie kwadratu i nakryta iglicowym daszkiem. Dzwonnica położona jest przy głównej ulicy miasta czyli ul. 1 Maja, biegnącej w kierunku Karłowa. Droga ta popularnie nazywana jest Drogą Stu Zakrętów. Niedaleko podobną dzwonnicę zobaczyć można w Jerzykowicach Wielkich.Drewniana dzwonnica
ul. 1 Maja, Kudowa ZdrójAvatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020