Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim

Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim

Dzwonkówka (982 m n.p.m.) to zalesiony masyw górski w Beskidzie Sądeckim, składający się z kilku wierzchołków, w głównym paśmie Radziejowej. W masywie Dzwonkówki znajduje się kilka małych polan będących pozostałością po dawnym pasterstwie. Dawniej polan było więcej, lecz obecnie porosły wysokim lasem. Masyw Dzwonkówka leży na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Na masywie krzyżują się dwa piesze szlaki turystyczne - żółty (szlak papieski) oraz szlak czerwony (Główny Szlak Beskidzki).Szlaki na masyw Dzwonkówki

- szlak żółty ze Szczawnicy, 2h 40 minut

Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim
Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim

- szlak żółty z Łącka przez szczyt Jaworzynka, 5h

- szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem, 2h 20 minut- szlak czerwony z schronisko PTKK na Przehybie, 2h 15 minut

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020