Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim, Roman Świątkowski

Dzwonkówka w Beskidzie Sądeckim

(4.8 głosów: 6)

Dzwonkówka (982 m n.p.m.) to zalesiony masyw górski w Beskidzie Sądeckim, składający się z kilku wierzchołków, w głównym paśmie Radziejowej. W masywie Dzwonkówki znajduje się kilka małych polan będących pozostałością po dawnym pasterstwie. Dawniej polan było więcej, lecz obecnie porosły wysokim lasem. Masyw Dzwonkówka leży na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Na masywie krzyżują się dwa piesze szlaki turystyczne - żółty (szlak papieski) oraz szlak czerwony (Główny Szlak Beskidzki).Szlaki na masyw Dzwonkówki

- szlak żółty ze Szczawnicy, 2h 40 minut

- szlak żółty z Łącka przez szczyt Jaworzynka, 5h- szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem, 2h 20 minut

- szlak czerwony z schronisko PTKK na Przehybie, 2h 15 minutBeskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Sądecki
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°27'59N, 20°28'29E
27 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację