Dworzec Morski w Gdyni, mokunka

Dworzec Morski w Gdyni

(4 głosów: 2)

Słynny budynek Dworca Morskiego w Gdyni to zbudowany z rozmachem obiekt. Znajduje się tuż przy gdyńskim nadbrzeżu. Powstał w ramach planu Eugeniusza Kwiatkowskiego, który w II RP uznał, iż Gdynia ma być tym morskim oknem na świat przedwojennej Polski. Rzeczywiście budynek i dziś sprawie wrażenia naprawdę solidnego gmachu. W 1933 roku powstawał na prawie pustym morskim nabrzeżu. Dziś otaczają go okoliczne spółki i zakłady związane z transportem, przeładunkiem morskim. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd odpływał w rejsy słynny polski transatlantyk Stefan Batory, teraz już możecie być pewni, to właśnie okolice Dworca Morskiego w Gdyni. Budynek ów Gdynianie darzą dużym sentymentem. Dziś mieści się tu Muzeum Emigracji.Dworzec Morski
ul. Polska 1, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Inne budowle
Normalna
dworce
54°31'59N, 18°32'53E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021