Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Słynny budynek Dworca Morskiego w Gdyni to zbudowany z rozmachem obiekt. Znajduje się tuż przy gdyńskim nadbrzeżu. Powstał w ramach planu Eugeniusza Kwiatkowskiego, który w II RP uznał, iż Gdynia ma być tym morskim oknem na świat przedwojennej Polski. Rzeczywiście budynek i dziś sprawie wrażenia naprawdę solidnego gmachu. W 1933 roku powstawał na prawie pustym morskim nabrzeżu. Dziś otaczają go okoliczne spółki i zakłady związane z transportem, przeładunkiem morskim. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd odpływał w rejsy słynny polski transatlantyk Stefan Batory, teraz już możecie być pewni, to właśnie okolice Dworca Morskiego w Gdyni. Budynek ów Gdynianie darzą dużym sentymentem. Dziś mieści się tu Muzeum Emigracji.Dworzec Morski
ul. Polska 1, GdyniaGdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020