Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Dworzec Letni w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Dworzec Letni w Poznaniu

(3.8 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dworzec Cesarski

W okolicach dworca głównego PKP w Poznaniu znajduje się zabytkowy Dworzec Letni, zwany też Dworcem Cesarskim. Dlaczego cesarski ? A no dlatego, że obiekt ten powstał na początku XX wieku jako prywatny luksusowy dworzec kolejowy wzniesiony specjalnie dla cesarza Wilhelma II i jego rodziny wizytującej Poznań. Stąd blisko było do Zamku Cesarskiego. Dziś Dworzec Letni stanowi jeden z budynków stacji Poznań Główny, a peron dworca letniego obecnie oznaczony jest jako 4b.Paderewski na Dworcu Letnim

Co ciekawe, Dworzec Letni w Poznaniu jest miejscem historycznym i symbolicznym dla Wielkopolski. To tutaj 26 grudnia 1918 roku Wielkopolanie witali wybitną osobistość - pianistę Ignacego Jana Paderewskiego. Wzrost patriotycznych nastrojów wówczas spowodował w dniu następnym wybuch powstania wielkopolskiego, które jako jedyne w dziejach Polski zakończyło się sukcesem. Od 1994 roku, każdego 26 grudnia na Dworcu Letnim odbywa się inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego z wykorzystaniem parowozu i stylowych wagonów z epoki.

Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Adres

Dworzec Letni
ul. Dworcowa 1, Poznań

GPS: 52°24'18N, 16°54'45E

Dworzec Letni w Poznaniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Poznania wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Dworzec cesarski -letni , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznań
Inne budowle
Mniej istotna
dworce kolejowe dworce
52°24'18N, 16°54'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Szulej

Spoko. I tyle można powiedzieć 🙂 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021