Dwór w Janowcu, Magdalena

Dwór w Janowcu

(4.4 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drewniany dwór wybudowany około 1760 roku we wsi Moniaki (właścicielem ziemi była rodzina Moniaków), znajduje się przy zamku w Janowcu.

Kolejni właściciele Zembrzuscy (do 1944 roku) postanowili zrewitalizować budynek, a autorem projektu restauracji obiektu w 1909 roku był Kazimierz Skórewicz. Po wojnie w budynku mieściły się biura i komisariat milicji obywatelskiej.Do Janowca, do niewielkiego skansenu, zrujnowany dwór został przeniesiony w roku 1977. Dziś można tu zobaczyć wystawę wnętrz dworu ziemiańskiego, a na poddaszu można wynająć pokój. Dwór posiada dach polski, podbity gontem, regularnie rozplanowane wnętrze, charakterystyczne dla polskich dworów II połowy XVIII wieku.

Siedmioosiowy budynek dwutraktowy z sienią liczył 9 pomieszczeń na parterze i jedno na pięterku, ponad gankiem. Lewe skrzydło budynku pochodzi prawdopodobnie z XVII stulecia, co czyni je najstarszą częścią budowli. Z kolei prawe skrzydło datowane jest na rok 1784. Dworek Moniaków posiada elementy miejscowej architektury, typowej dla tak zwanej „chałupy z wyżką”.Dwór Moniaków
ul. Lubelska, Janowiec

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Dwór w Janowcu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Janowca wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Janowiec noclegi

Janowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Janowiec
Pałace i dworki
Normalna
dwory
51°19'29N, 21°53'50E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022