Drewniany kościół w Wysowej, Piotr

Drewniany kościół w Wysowej

Drewniany kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej to piękna budowla znajdująca się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Świątynia nie jest bardzo stara, bo stanęła w latach 1936-38, ale mocno nawiązuje do dawnego, tradycyjnego budownictwa w regionie. A gdzie znajduje się owa Wysowa? Ano na samym południu Polski, przy granicy ze Słowacją, niedaleko Krynicy Zdroju.Ściany kościoła w Wysowej są oszalowane, a wzniesiono je w nietypowej konstrukcji zrębowo-słupowej. Zabytek jest jednonawowy, z węższym prezbiterium, przy którym dostawiono zakrystię. Stropy w świątyni są płaskie, ponad nawą jedynie da się zauważyć pozorne sklepienie kolebkowe wsparte na słupach. W barokowym ołtarzu głównym , przeniesionym tutaj z innego kościoła, widnieje obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół w Wysowej jest świątynią parafialną, więc codziennie odbywają się tutaj msze święte, więc bez problemu można zajrzeć do jego wnętrza.

Adres

Kościół NMP Wniebowziętej
Wysowa Zdrój 9, Wysowa
tel. 18/ 353-20-11
https://wysowa-wiz.diecezja.tarnow.pl/#start

GPS: 49°26'30N, 21°10'23E

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°26'30N, 21°10'23E
25 luty 2020
05 marzec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację