Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Drewniany kościół w Wysowej, Piotr

Drewniany kościół w Wysowej

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drewniany kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej to piękna budowla znajdująca się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Świątynia nie jest bardzo stara, bo stanęła w latach 1936-38, ale mocno nawiązuje do dawnego, tradycyjnego budownictwa w regionie. A gdzie znajduje się owa Wysowa? Ano na samym południu Polski, przy granicy ze Słowacją, niedaleko Krynicy Zdroju.Ściany kościoła w Wysowej są oszalowane, a wzniesiono je w nietypowej konstrukcji zrębowo-słupowej. Zabytek jest jednonawowy, z węższym prezbiterium, przy którym dostawiono zakrystię. Stropy w świątyni są płaskie, ponad nawą jedynie da się zauważyć pozorne sklepienie kolebkowe wsparte na słupach. W barokowym ołtarzu głównym , przeniesionym tutaj z innego kościoła, widnieje obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół w Wysowej jest świątynią parafialną, więc codziennie odbywają się tutaj msze święte, więc bez problemu można zajrzeć do jego wnętrza.

Adres

Kościół NMP Wniebowziętej
Wysowa Zdrój 9, Wysowa
tel. 18/ 353-20-11
https://wysowa-wiz.diecezja.tarnow.pl/#start

GPS: 49°26'30N, 21°10'23E

Drewniany kościół w Wysowej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Małopolski wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°26'30N, 21°10'23E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021