Drewniany kościół w Wysowej, Piotr

Drewniany kościół w Wysowej

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Drewniany kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej to piękna budowla znajdująca się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Świątynia nie jest bardzo stara, bo stanęła w latach 1936-38, ale mocno nawiązuje do dawnego, tradycyjnego budownictwa w regionie. A gdzie znajduje się owa Wysowa? Ano na samym południu Polski, przy granicy ze Słowacją, niedaleko Krynicy Zdroju.

Ściany kościoła w Wysowej są oszalowane, a wzniesiono je w nietypowej konstrukcji zrębowo-słupowej. Zabytek jest jednonawowy, z węższym prezbiterium, przy którym dostawiono zakrystię. Stropy w świątyni są płaskie, ponad nawą jedynie da się zauważyć pozorne sklepienie kolebkowe wsparte na słupach. W barokowym ołtarzu głównym , przeniesionym tutaj z innego kościoła, widnieje obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół w Wysowej jest świątynią parafialną, więc codziennie odbywają się tutaj msze święte, więc bez problemu można zajrzeć do jego wnętrza.Adres

Kościół NMP Wniebowziętej
Wysowa Zdrój 9, Wysowa
tel. 18/ 353-20-11
https://wysowa-wiz.diecezja.tarnow.pl/#start

GPS: 49°26'30N, 21°10'23E

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Małopolska Krynica Zdrój
Normalna
czynne cały rok zabytki drewniane
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022