Drewniany kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej to piękna budowla znajdująca się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Świątynia nie jest bardzo stara, bo stanęła w latach 1936-38, ale mocno nawiązuje do dawnego, tradycyjnego budownictwa w regionie. A gdzie znajduje się owa Wysowa? Ano na samym południu Polski, przy granicy ze Słowacją, niedaleko Krynicy Zdroju.Ściany kościoła w Wysowej są oszalowane, a wzniesiono je w nietypowej konstrukcji zrębowo-słupowej. Zabytek jest jednonawowy, z węższym prezbiterium, przy którym dostawiono zakrystię. Stropy w świątyni są płaskie, ponad nawą jedynie da się zauważyć pozorne sklepienie kolebkowe wsparte na słupach. W barokowym ołtarzu głównym , przeniesionym tutaj z innego kościoła, widnieje obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół w Wysowej jest świątynią parafialną, więc codziennie odbywają się tutaj msze święte, więc bez problemu można zajrzeć do jego wnętrza.

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Piotr Zapaleniec 400 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021