Kościół parafialny Św. Apostołów Piotra i Pawła to jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Tylicza. Znajduje się on na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Drewniany kościół w Tyliczu powstał w 1612 roku z inicjatywy biskupa Piotra Tylickiewgo. Na ścianach we wnętrzu świątyni umieszczono XX-wieczne polichromie z motywami ornamentalnymi i figuralnymi.

Najcenniejszymi elementami wyposażenia są jednak rokokowe ołtarze z II połowy XVIII wieku. W ołtarzu głównym umieszczono obraz Matki Boskiej Tylickiej z przełom XVI i XVII stulecia. Przed wejściem do kościoła stoi murowana dzwonnica, a obok murowany kościół Imienia Maryi.

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła
Rynek, Tylicz


 Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021